ΕΠΣ Ξάνθης: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε Α’ και Β’ Κατηγορία

Με τους αγωνες της 3ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο η αγωνιστική δράση στα πρωταθλήματα της Α΄και της Β’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Ξάνθης.

Τρεις ομάδες έκαναν το τρία στα τρία και ηγούνται στον βαθμολογικό πίνακα με το απόλυτον των 9 βαθμών: ένας Άρης (Πετεινού), ένας Ηρακλής (Νέου Ζυγού) και μια Αναγέννηση (Θαλασσιάς). Αναφισβήτητα ξεχωρίζει το 9-0 του Ζυγού επί της ΑΕΞ.

Ελπίδα Γενησέας και Ασπίδα Πηγαδίων προηγούνται στον πίνακα της βαθμολογίας της Β’ Κατηγορίας, έπειτα από τις αναμετρήσεις της Κυριακής.

Όπως κάθε Δευτέρα πρωί το ThrakiSportS επιχειρεί να καταγράψει την σύνοψη του Σαββατοκύριακου με όλα τα αποτελέσματα, τις διαμορφωθείσες βαθμολογίες αλλά και την επόμενη αγωνιστική σε κάθε κατηγορία.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ηρακλής Νέου Ζυγού – ΑΕ Ξάνθης 9-0
ΑΟ Βιστωνίδας – Ερμής Μάνδρας 0-0
Κεντητή – Απόλλων Ξάνθης 3-1
Κεσσάνη Ερασμίου – Εχίνος Σπορ 1-2
Άρης Πετεινού – Άτλας Σελίνου 5-1
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Απόλλων Διομήδειας 4-0
ΡΕΠΟ: Φίλιππος Δροσερού

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 3 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Ηρακλής Νέου Ζυγού 9 (15-0)
-. Αναγέννηση Θαλασσιάς 9 (14-2)
-. Αρης Πετεινού 9 (7-1)
4. Εχίνος Σπορ 7 (6-2)
-. Ατλας Σελίνου 4 (5-6)
-. Κεντητή Ξάνθης 4 (4-4)
7. Απόλλων Διομήδειας 3 (2-5)
-. Απόλλων Ξάνθης 3 (6-7)
9. Ερμής Μάνδρας 2 (0-4)
10. ΑΟ Βιστωνίδα 1 (1-4)*
11. Κεσσάνη Ερασμίου 0 (2-7)*
-. Φίλιππος Δροσερού 0 (1-6)*
————————————-
-. ΑΕ Ξάνθης 0 (2-17)
14. Αστέρας Μαγικού (αποχώρησε)
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
ΑΟ Βιστωνίδας – Ηρακλής Ν. Ζυγού
ΑΕ Ξάνθης – Κεντητή
Ερμής Μάνδρας – Κεσσάνη Ερασμίου
Απόλλων Ξάνθης – Άρης Πετεινού
Εχίνος Σπορ – Φίλιππος Δροσερού
Άτλας Σελίνου – Αναγέννηση Θαλασσιάς
ΡΕΠΟ: Απόλλων Διομήδειας

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Δόξα Μυρωδάτου – Ασπίδα Πηγαδίων 0-2
Αετός Γοργόνας – Ατρόμητος Χρύσας 2-1
Κεραυνός Π. Κατραμίου – Δόξα Σταυρούπολης 1-0
Ελπίδα Γενισέας – Παύλος Μελάς Κουτσού 2-0
Αετός Τοξοτών – Σμίνθη Ξάνθης 4-1
Αναγέννηση Π. Χρύσας – Α.ΠΟ.Ξ. 2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 3 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Ελπίδα Γενησέας 7 (5-1)
-. Ασπίδα Πηγαδίων 7 (5-2)
3. Αετός Τοξοτών 6 (7-5)
-. Κεραυνός Π. Κατραμίου 6 (3-2)
-. Αετός Γοργόνας 6 (6-6)
6. ΑΠΟ Ξάνθης 4 (2-2)
-. Σμίνθη Ξάνθης 4 (4-6)
8. Ατρόμητος Χρύσας 3 (5-5)
-. Αναγέννηση Π. Χρύσας 3 (3-3)
-. Παύλος Μελάς Κουτσού 3 (5-7)
-. Δόξα Μυρωδάτου 3 (2-5)
12. Δόξα Σταυρούπολης 0 (1-4)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Αετός Γοργόνας – Δόξα Μυρωδάτου
Ασπίδα Πηγαδίων – Κεραυνός Π. Κατραμίου
Ατρόμητος Χρύσας – Ελπίδα Γενισέας
Δόξα Σταυρούπολης – Αετός Τοξοτών
Παύλος Μελάς Κουτσού – Αναγέννηση Π. Χρύσας
Α.ΠΟ. Ξάνθης – Σμίνθη Ξάνθης

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here