ΕΠΣ Έβρου: Νίκησε στο Αρίστεινο και πάτησε ξανά στην κορυφή ο Ατρόμητος Άβαντα

Ο Ατρόμητος Άβαντα νίκησε με 2-1 τον ΑΟ Αριστεινου στην δευτεριάτικη αναμέτρηση για την 2η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Β’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου, με την οποία ολοκληρώθηκε η αγωνιστική δράση του τριημέρου.

Τα γκολ πέτυχαν ο Παπαναστασούλης στο 5ο λεπτό και ο Ανέστης Θάνος στο 81ο ενώ ενδιαμέσως, περίπου δέκα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου είχαν ισοφαρίσει οι γηπεδούχοι με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Με το αποτέλεσμα αυτό ο Ατρόμητος Άβαντα (φωτο αρχείου) διπλασίασε τις νίκες του και φιγουράρει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μαζί με άλλες 4 ομάδες, ενώ το Αρίστεινο έμεινε στον έναν βαθμό. Αναλυτικά η βαθμολογία: