ΕΠΣ Θράκης: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε Α’ και Β’ Κατηγορία

Με τους αγωνες της 2ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο η αγωνιστική δράση στα πρωταθλήματα της Α΄και της Β’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Θράκης.

Τέσσερις ομάδες ντούμπλαραν τις νίκες τους στο μεγάλο πρωτάθλημα και βρίσκονται στην κορυφή, δύο έχουν το απόλυτο των έξι βαθμών στην Β’ κατηγορία.

Όπως κάθε Δευτέρα πρωί το ThrakiSportS επιχειρεί να καταγράψει την σύνοψη του Σαββατοκύριακου με όλα τα αποτελέσματα, τις διαμορφωθείσες βαθμολογίες αλλά και την επόμενη αγωνιστική σε κάθε κατηγορία.

Α’ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων 1-0
ΑΠΣ Πανθρακικός – Δόξα Σώστη 0-2
Δόξα Γρατινής – Δόξα Προσκυνητών 1-1
Ελπίδα Σαπών – Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 0-3
Βιστωνίδα Κοπτερού – Ορφέας Ξυλαγανής 1-0
Αναγέννηση Παγουρίων – Ορφέας Στρύμης 1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 2 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 6 (9-0)
2. Αναγέννηση Παγουρίων 6 (4-1)
-. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 6 (4-1)
4. Δόξα Σώστη 6 (3-0)
5. Βιστωνίδα Κοπτερού 4 (1-0)
6. Δόξα Προσκυνητών 2 (1-3)
——————————————-
7. Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων 1 (1-2)
8. Δόξα Γρατινής 1 (2-4)
9. Πανθρακικός 1 (1-3)
10. Ορφέας Ξυλαγανής 0 (1-3)
11. Ελπίδα Σαπών 0 (0-4)
12. Ορφέας Στρύμης 0 (0-7)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – Δόξα Σώστη
Δόξα Προσκυνητών – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – ΑΠΣ Πανθρακικός
Ορφέας Ξυλαγανής – Δόξα Γρατινής
Αναγέννηση Παγουρίων – Ελπίδα Σαπών
Ορφέας Στρύμης – Βιστωνίδα Κοπτερού

Β’ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Αρσάκειο – ΑΕ Κομοτηνής 5-1
ΠΑΟΚ Κομοτηνής – Κομψάτος Πολυάνθου 0-3
Ατσάλι Αρχοντικών – Αγιοχώρι 4-1
Ενωση Ασωμάτων – Αετός Μίσχου 1-2
Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου – Ηρακλής Σαπών 1-1
ΡΕΠΟ: Πόντος Κομοτηνής

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 2 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Κομψάτος Πολυάνθου 6 (7-0)
2. Αετός Μόσχου 6 (4-1)
3. ΑΟ Αρσακείου 3 (5-1) *
4. Ενωση Ασωμάτων 3 (3-3)
5. ΑΣ Αγιοχωρίου 3 (3-5)
6. ΠΑΟΚ Κομοτηνής 3 (1-3)
7. Ατσάλι Αρχοντικών 3 (4-7)
8. Ηρακλής Σαπών 1 (2-3)
9. Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου 1 (1-3)
10. ΑΕ Κομοτηνής 0 (1-6)
11. Πόντος Κομοτηνής 0 (1-2) *
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
ΑΕ Κομοτηνής – Κομψάτος Πολυάνθου
Πόντος Κομοτηνής – ΑΟ Αρσακείου
Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου – Ατσάλι Αρχοντικών
ΑΣ Αγιοχωρίου – ΠΑΟΚ Κομοτηνής
Ηρακλής Σαπών – Ένωση Ασωμάτων
ΡΕΠΟ: Αετός Μίσχου

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here