ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Επιβλητικό διπλό της Ολυμπιάδας Αλεξανδρούπολης απέναντι στην ΑΕ Κομοτηνής

Τη δεύτερη νίκη της στο Πρωτάθλημα Ανδρών της ΕΚΑΣΑΜΑΘ σημείωσε η Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης καθώς επικράτησε εκτός έδρας της Αθλητικής Ενωςη Κομοτηνής με 48-77.

Ένα σούπερ ημίχρονο που έστειλε τη διαφορά στο +24 και με άμυνα γρανίτη η Ολυμπιάδα είχε τον πλήρη έλεγχο του πρώτου μέρους και καθάρισε από νωρίς την υπόθεση ροζ φύλλο αγώνα.

Εξαίρεση αποτέλεσε το τρίτο δεκάλεπτο, όπου οι γηπεδούχοι έκαναν την αντεπίθεσή τους και μείωσαν μέχρι το -13. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι επανέκτησαν τον έλεγχο και εκτόξευσαν τη διαφορά μέχρι και το τελικό +29 φτάνοντας σε μια άνετη νίκη.

Δεκάλεπτα : 12-23, 18-42 (ημίχρονο), 42-57, 48-77 (τελικό αποτέλεσμα)

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Παπαδόπουλος): Καραγιώργος 11(1), Μπέγκο 3(1), Καρκατσέλης, Πασσαλίδης 12(1), Σαββίδης 4, Δαφτσής, Μπακιρτζής 7, Καζόγλου 6, Γούδας 4, Πίτατζης 1, Χρήσιμος.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Τρούπος): Καραμπατζάκης 6(2), Γαλατάς 4, Δρούμπαλης, Γιαβρίδης 24(4), Δαβουδάνης 5, Μόκαλης 2, Βλούνταρτσικ 10(1), Τσιφλίκογλου 2, Κανδύλης 18(2), Γιαμάς 2, Φυδανίδης 2.