ΕΠΣ Ξάνθης: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε Α’ και Β’ Κατηγορία

 

Έναρξη είχαμε το Σαββατοκύριακο και στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ Ξάνθης, με αγώνες τόσο για την Α’ Κατηγορία το Σάββατο όσο και για την Β’ Κατηγορία την Κυριακή.

Συνοπτικά παρακάτω μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα της πρεμιέρας, την διαμορφωθείσα βαθμολογία σε κάθε κατηγορία αλλά και την επόμενη αγωνιστική.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ – 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Ηρακλής Νέου Ζυγού – Απόλλων Ξάνθης  2-1
Ερμής Μάνδρας – Εχίνος Σπορ  0-0
ΑΕ Ξάνθης – Άτλας Σελίνου   0-4
Κεντητή Ξάνθης – Απόλλων Διομήδειας  0-2
Κεσσάνη Ερασμίου – Αναγέννηση Θαλασσιάς 1-5
Άρης Πετεινού – Φίλιππος Δροσερού   1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΜΕΤΑ ΤΗΝ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

1. Αναγέννηση Θαλασσιάς 3 (5-1)
2. Ατλας Σελίνου 3 (4-0)
3. Απόλλων Διομήδειας  3 (2-0)
4. Ηρακλής Νέου Ζυγού 3 (2-0)
5. Αρης Πετεινού 3 (1-0)
6. Εχίνος Σπορ 1 (0-0)
7. Ερμής Μάνδρας 1 (0-0
8. ΑΟ Βιστωνίδα 0 (0-0)
9. Απόλλων Ξάνθης 0 (1-2)
10. Φίλιππος Δροσερού 0  (0-1)
11. Κεντητή Ξάνθης 0  (0-2)
12. Κεσσάνη Ερασμίου 0 (1-5)
————————————-
13. ΑΕ Ξάνθης 0 (0-4)
14. Αστέρας Μαγικού (αποχώρησε)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ):

Ερμής Μάνδρας – Ηρακλής Ν. Ζυγού
Απόλλων Ξάνθης – Α.Ε. Ξάνθης
Εχίνος Σπορ – Α.Ο. Βιστωνίδας
Άτλας Σελίνου – Κεντητή
Απόλλων Διομήδειας – Άρης Πετεινού
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Φίλιππος Δροσερού
ΡΕΠΟ: Κεσσάνη Ερασμίου

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ (1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Δόξα Μυρωδάτου – Δόξα Σταυρούπολης 1-0
Ατρόμητος Χρύσας – Παύλος Μελάς Κουτσού  1-2
Ασπίδα Πηγαδίων – Σμίνθη Ξάνθης  1-1
Αετός Γοργόνας – ΑΠΟ Ξάνθης  0-2
Κεραυνός Π. Κατραμίου – Αναγέννηση Π. Χρύσας  1-0
Ελπίδα Γενησέας – Αετός Τοξοτών  3-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΜΕΤΑ ΤΗΝ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

1. Ελπίδα Γενησέας 3 (3-1)
2. ΑΠΟ Ξάνθης 3 (2-0)
3. Παύλος Μελάς Κουτσού 3 (2-1)
4. Δόξα Μυρωδάτου 3 (1-0)
5. Κεραυνός Π. Κατραμίου 3 (1-0)
6. Σμίνθη Ξάνθης  1 (1-1)
7. Ασπίδα Πηγαδίων  1 (1-1)
8. Ατρόμητος Χρύσας 0 (1-2)
9. Δόξα Σταυρούπολης  0 (0-1)
10. Αναγέννηση Π. Χρύσας  0  (0-1)
11. Αετός Τοξοτών 0  (1-3)
12. Αετός Γοργόνας  0 (0-2)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ):

Ατρόμητος Χρύσας – Δόξα Μυρωδάτου
Δόξα Σταυρούπολης – Ασπίδα Πηγαδίων
Π. Μελάς Κουτσού – Αετός Γοργόνας
Σμίνθη – Κεραυνός Π. Κατραμίου
Α.ΠΟ. Ξάνθης – Ελπίδα Γενισέας
Αετός Τοξοτών – Αναγέννηση Π. Χρύσας

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here