ΕΠΣ Έβρου: Ξεκίνημα στα πρωταθλήματα! Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε Α’ και Β’ Κατηγορία

 

Πρεμιέρα κάνουν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου αλλά και ο Βόρειος και ο Νότιος Όμιλος της Β’ Κατηγορίας.

Όλα τα παιχνίδια διεξάγονται σε τρεις ζώνες, απόγευμα Σαββατου, Κυριακή πρωί και Κυριακή απόγευμα, καθώς τουλάχιστον για την πρεμιέρα αποφεύχθηκε ο ορισμός αναμέτρησης την Δευτέρα.

Η σέντρα στο μεγάλο πρωτάθλημα γίνεται το Σάββατο σε Σουφλί και Φέρες, όπως έχει γράψει το ThrakiSportS. Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου:

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – A’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 29/9, Ώρα 16:30, Γήπεδο «Δημήτρης Μπακιρτζής» Σουφλίου: Έβρος Σουφλίου – Άρδας Καστανεών

Σάββατο 29/9, Ώρα 16:30, Γήπεδο Φερών: Θράκη Φερών – Ορφέας Σοφικού

Κυριακή 30/9, Ώρα 16:30, Γήπεδο Διδυμοτείχου: ΑΕ Διδυμοτείχου – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης

Κυριακή 30/9, Ώρα 16:30, Γήπεδο Άνθειας: Ένωση Άνθειας Αρίστεινου – ΑΟ Νεοχωρίου

Κυριακή 30/9, Ώρα 16:30, Γήπεδο «Φώτης Κοσμάς»: ΑΕΚ Έβρου  – Ορέστης Ορεστιάδας

Ρεπό: ΑΟ Ποντιακός Αλεξανδρούπολης

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 29/9, Ώρα 16:30, Γήπεδο Νέας Βύσσας: Ακρίτας Νέας Βύσσας – Θύελλα Κυπρίνου

Σάββατο 29/9, Ώρα 16:30, Γήπεδο Στέρνας: Δόξα Στέρνας – Ομόνοια Φυλακίου

Κυριακή 30/9, Ώρα 11:00, Γήπεδο Σαγήνης: Ηρακλής Σαγήνης – Ένωση Οινόης

Κυριακή 30/9, Ώρα 16:30, Γήπεδο Ορμενίου: Ακρίτας Ορμενίου – Δόξα Ελληνοχωρίου

Κυριακή 30/9, Ώρα 16:30, Γήπεδο Θουρίου: Ασπίδα Θουρίου – Δόξα Ορεστιάδας

Ρεπό: Δόξα Δόξας

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 29/9, Ώρα 16:30, Γήπεδο Πέπλου: ΑΟ Πέπλου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης Β (ΑΟ Αγνάντιας)

Σάββατο 29/9, Ώρα 16:30, Γήπεδο Άβαντα: Ατρόμητος Άβαντα – Ακρτίτας Δαδιάς

Σάββατο 29/9, Ώρα 16:30, Γήπεδο Μ. Αετών: ΑΟ Μάκρης – ΑΟ Δορίσκου

Σάββατο 29/9, Ώρα 16:30, Γήπεδο Μοναστηριακίου: ΑΟ Μοναστηρακίου – Πυρσός Σιδηρούς

Κυριακή 30/9, Ώρα 11:00, Γήπεδο Αγνάντιας: Φορτούνα Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Καππαδοκών

Κυριακή 30/9, Ώρα 11:00, Γήπεδο Α. Κεραμάρης: ΑΟ Θράκης Άλεξ – ΑΟ Μαΐστρου

Κυριακή 30/9, Ώρα 11:00, Γήπεδο Απαλού: Νίκη Απαλού – ΑΟ Αρίστεινου

Κυριακή 30/9, Ώρα 16:30, Γήπεδο Χηλής:  ΑΕ Νέας Χηλής – Ενωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here