Γ’ Εθνική: Με τέσσερα Ξανθιώτικα τέρματα επικράτησε ο Κεραυνός Πέρνης για το κύπελλο

Με το δεξί ξεκίνησε για το κύπελλο της ΕΠΣ Καβάλας ο Κεραυνός Πέρνης που φέτος θα αγωνίζεται στην Γ’ Εθνική, αντίπαλος των ομάδων της Θράκης

Συγκεκριμένα η ομάδα του Ξανθιώτη κοουτς Γιαννη Μαλαματα επικράτησε με 2-5 της Καβάλας 2004/ΑΕΚ Β΄ στο μεταξύ τους παιχνίδι για τον 4ο όμιλο της Α’ Φάσης του Κυπέλλου με τεσσερα από τα 5 τερματα να τα πετυχαίνουν Ξανθιώτες και συγκεκριμένα οι Τσανακτσόγλου, Χαριτίδης και Κριεζής.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2 με δύο γκολ του Τσανακτσόγλου όμως το ημίχρονο έληξε με τις δυο ομάδες ισόπαλες στο 2-2. Στην επανάληψη, ο Τσάκωνας έκανε το 2-3, ο Χαριτίδης το 2-4 και ο Κριεζής το τελικό 2-5. Για την Καβάλα 2004 σκόραραν οι Ηλιάδης και Ταταλιάς και είχε δοκάρι ο Παναγιωτίδης.