LIVE από το Περιστέρι: Ατρόμητος – ΑΟ Ξάνθη 0-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την μετάδοση του αγώνα Ατρόμητος-Ξάνθη για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση και για τις επόμενες ώρες θα έχετε ενημέρωση για την εξέλιξη στο ματς της  2ης αγωνιστικής στο Περιστερι ανάμεσα σε Ατρόμητο και Ξάνθη για το πρωτάθλημα της Super League.

Ωρα 19:50  Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 21:30 αλλά ανοίξαμε το λάιβ σχεδόν δυο ώρες πριν καθώς υπάρχουν σε εξέλιξη και άλλα παιχνίδια

Ωρα 19:55 Από τις 19:15 είναι σε εξέλιξη η αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Λαμία και ήδη χάρη στον Μουζούκη ο Παναθηναϊκός προηγείται.

Ωρα 19:58  Ο Μπουζούκης είχε σκοράρει και στο παιχνίδι της Ξάνθης, αλλά πλέον η Λαμία έχει ισοφαρίσει.

Ωρα 20:04  Την ίδια ώρα με το Ξάνθη – Ατρόμητος θα γίνει και το Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ.

Ωρα 20:09  Υπενθυμίζεται ότι η Ξάνθη προέρχεται από την ήττα της εντός έδρας από τον Παναθηναϊκό και θέλει απαραιτήτως θετικό αποτέλεσμα.

Ωρα 20:15  Στο ημίχρονο Παναθηναϊκός και Λαμία είναι ισόπαλοι 1-1 και πάμε για ένα εξαιρετικά ενδιαφέρον δεύτερο ημίχρονο.

Ωρα 20:21  Το πρωί ξεκίνησε και το πρωτάθλημα Κ19 με την ομάδα της Ξάνθης να χάνει στο Περιστέρι από τον Ατρόμητο.

Ωρα 20.26 Κάτι παραπάνω από μια ώρα πριν την έναρξη του ματς υπάρχουν πληροφορίες για την εντεκάδα της Ξάνθης: Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Κασάδο, Σιλά, Καμαρά, Ντε Λούκας, Κίκε, Φασίδης, Καντά, Γέντρισεκ

‘Ωρα 20.31 H εντεκάδα του Ατρόμητου: Mέγιερι, Σάκιτς, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης, Μάντσον, Μπουσούλατζιτς, Μανούσος, Βασιλακάκης, Μπρούνο, Κουλούρης.

Ωρα 20:35  Ψυχή δεν υπάρχει ακόμα πάντως στο γήπεδο και δεν αναμένεται και μεγάλη προσέλευση καθώς αφενός έχει ζέστη, αφετέρου δεν φημίζεται ο Ατρόμητος για την έδρα του.

Ωρα 20:39 Καλύπτεται και ο αγώνας από την ΕΡΤ1 οπότε όποιος επιθυμεί θα τον δει από την ελεύθερη συχνότητα της κρατικής τηλεόρασης.

Ωρα 20:44  Με τον Δημήτρη Εμμανουηλίδη ο Παναθηναϊκός παίρνει κεφάλι στο σκορ στο ΟΑΚΑ και προηγείται της Λαμίας με 2-1

Ωρα 20:50  Επιστρέφουμε στο δικό μας παιχνίδι, πάμε να δούμε ποιους παίκτες θα έχουν στους πάγκους τους οι δυο προπονητές.

Ωρα 20.53 Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Θεοδωράκης, Καρασαλίδης, Νάτσος, Ούμπιντες, Ενσικουλού, Μούγιακιτς, Κωτσόπουλος.

Ωρα 20.28 Στον πάγκο για τους Ξανθιώτες οι Γκαραβέλης, Μελιόπουλος, Μελισσόπουλος, Οκάν, Αλμέιδα, Κοβάσεβιτς, Κάστρο.

Ωρα 21:05 3-1 ο Παναθηναϊκός έχει πλέον κλειδώσει τη νίκη του.

Ωρα 21:12  Τελος του αγώνα στο ΟΑΚΑ και αντίστροφη μέτρηση για τα δύο ματς των 21:3ο.

Ωρα 21:20 Ολοκληρώνεται σιγά σιγά η προθέρμανση των δυο ομάδων

Ωρα 21:26  Αποσύρονται οι παίκτες και πάμε για την επίσημη είσοδο σε λίγο

Ωρα 21.29  Είσοδος των δύο ομάδων και πάμε για την έναρξη  του αγώνα.

1′ Εναρξη της αναμέτρησης

5′ Καλη φαση για τον ΑΟΞ, σουτ του Ντε Λούκας στην κίνηση ύστερα από σέντρα του Μπαξεβανίδη από δεξιά, ο Μέγιερι διώχνει δύσκολα την μπαλα

11′ Σημαντική ευκαιρία για τον Ατρόμητο, ο Σάκιτς σεντράρει από δεξιά, ο Μανούσος δεν βρίσκει την μπάλα, που καταλήγει στον Κουλούρη ωστοσο εκείνος θα τη στείλει ελάχιστα άουτ με ωραίο ψαλιδάκι.

16′ Κίτρινη στον Μπαξεβανίδη για φάουλ στον Μπουσούλατζιτς.

38′ Αναγκαστική αλλαγή για την Ξάνθη, ο Κοβάσεβιτς αντί του Κίκε.

40′ Κίτρινη στον Γιαννούλη για φάουλ στον Καντά.

45′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45+3′ Τέλος πρώτου μέρους. Μέτριο ματς στο Περιστέρι και φυσιολογική έως τώρα η «λευκή» ισοπαλία με τουςγηπεδούχουςνα έχουν 65-35 την κατοχή της μπάλας. Αποτελεσμα πρώτου μέρους: Ατρόμητος -ΑΟ Ξάνθη 0-0

Ωρα 22:21  Την ίδια ώρα στην Τρίπολη η ΑΕΚ προηγείται με 1-0 με γκολ πέναλτι του Πέτρου Μάνταλου που πάντως έχει αμφισβητηθεί έντονα

Ωρα 22:24  Το πέναλτι το κέρδισε ο ίδιος.

Ωρα 22:29  Εδώ στο περιστέρι έχουμε ένα απόλυτο μηδενικό στο παιχνίδι αυτό το καλοκαιρινό πρώτο βράδυ του Σεπτέμβρη.

Ώρα 22.34 Πάμε για έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

46′ Ξεκινά το β’ μέρος. Μούγιακιτς αντί Μπρούνο η πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο ΑΟΞ συνεχιζει οπως εχει.

48′ Σουτ στην κίνηση του Γέντρισεκ, ψηλά άουτ η μπάλα.

52′ Κίτρινη στον Ρισβάνη για φάουλ στον Γέντρισεκ.

54′ Κίτρινη στον Σιλά για φάουλ στον Μούγιακιτς.

61′ Ούμπιντες αντί Μανούσου, δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο.

66′ Σέντρα του Ούμπιντες από δεξιά κεφαλιά του Κουλούρη άουτ

72′ Eυκαιρία για την Ξάνθη, ο Φασίδης πασάρει στον Γέντρισεκ, ο οποίος θα κάνει το διαγώνιο σουτ από αριστερά της περιοχής, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα.

73′ Κάστρο αντί Καντά, δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη

75′ Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο, Ενσικουλού αντί Μπουσούλατζιτς.

81′ Mεγαλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, σουτ του Γιαννούλη λίγο έξω από την περιοχή, διώχνει σε κόρνερ δύσκολα ο Ζίβκοβιτς στη γωνία του

85′ Αλμέιδα αντί Γέντρισεκ, τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη.

90′ Κίτρινη στον Φασίδη. Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+1′ Κίτρινη στον Ζίβκοβιτς για καθυστέρηση.

90’+4 Λήξη αγώνα. Δίκαια ισοπαλία στο Περιστέρι, με τον Ατρομητο να μην μπορεί να διασπασει την συμπαγή άμυνα της Ξανθης που επαιξε για την ισοπαλία. Τελικό αποτέλεσμα Ατρόμητος -ΑΟ Ξάνθη 0-0