Το πλήρες πρόγραμμα του Ευρωπαϊκού Στίβου του Βερολίνου και οι μέρες και ώρες για Μπανιώτη, Μαγγίνα, Παπαχρήστου και Δουβαλίδη

 

Την Δευτέρα ξεκινά στο Βερολίνο το 24ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στίβου με έντονη την ελληνική παρουσία και δύο (συν δύο) θρακιώτικες συμμετοχές.

Υπενθυμίζεται ότι ο Κομοτηναίος Κώστας Μπανιώτης θα αγωνιστεί στο ύψος και ο Αλεξανδρουπολίτης Δήμος Μαγγίνας στον μαραθώνιο.

Επίσης θα λάβουν μέρος η Ξανθιώτισσα εξ αγχιστείας Βούλα Παπαχρήστου και ο Δραμινός Κώστας Δουβαλίδης με τις γνωστές σχέσεις με την Θράκη.

Το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων και οι ελληνικές συμμετοχές έχουν ως εξής (ωρες Ελλάδος):

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 6/8

17.05 Σφυροβολία (Α) Α’ γκρουπ Αναστασάκης

17.30 100 μ. (Α) προκρ. Νυφαντόπουλος

17.35 Μήκος (Α) πρ. Τεντόγλου

18.05 400 μ. εμπ. (Α) πρ.

18.30 Σφυροβολία (Α) Β’ γκρουπ Αναστασάκης

18.35 Σφαιροβολία (Α) πρ. α΄γκρουπ Εκτός σταδίου Σκαρβέλης

18.45 100 μ. (Γ) πρ. Σπανουδάκη

19.55 Σφαιροβολία (Α) πρ. β΄γκρουπ Εκτός σταδίου Σκαρβέλης

 

ΤΡΙΤΗ  7/8 –  Πρωί

09.35 50 χλμ. βάδην (Α-Γ) Τελικός

10.30 100 μ. 10άθλου

10.40 Δισκοβολίας (Α) προκ.

11.00 400 μ. εμπ. (Γ) πρ.

11.10 Σφαιροβολία (Γ) πρ.

11.30 Μήκος 10άθλου

11.35 400 μ. (Α) πρ.

12.05 800 μ. (Γ) πρ.

12.10 Δισκοβολία (Α) πρ. Β΄γκρουπ

12.40 3.000 μ. στιπλ (Α) πρ.

12.50 Σφαιροβολία 10αθλου

ΤΡΙΤΗ 7/8 – Απόγευμα

19.30 Ύψος 10αθλου

19.45 Σφυροβολία (Α) τελικός

20.05 100 μ. (Γ) ημιτ.

20.05 Επί κοντώ (Γ) πρ. Στεφανίδη, Κυριακοπούλου, Πόλακ

20.25 100 μ. (Α) ημιτ.

20.45 400 μ. εμπ. (Α) ημιτ.

21.20 10.000 μ. (Α) τελικός

21.33 Σφαιροβολία (Α) τελικός

22.00 400 μ. 10αθλου

22.30 100 μ. (Γ) τελικός

22.50 100 μ. (Α) τελικός

 

Τετάρτη 8/8 – Πρωί

10.35 110 μ. 10αθλου

11.10 100 μ. εμπ. (Γ) πρ. Πεσιρίδου

11.20 Δισκοβολία 10αθλου

11.50 200 μ. (Α) πρ. Τσάκωνας, Τριβυζάς

12.05 Τριπλούν (Γ) πρ. Παπαχρήστου

12.30 400 μ. (Γ) πρ. Μπελιμπασάκη, Βασιλείου, Μουρτά

12.40 Δισκοβολία 10αθλου Β΄γκρουπ

13.00 Επί κοντώ 10αθλου Α΄ γκρουπ

13.05 1.500 μ. (Α) πρ.

14.00 Ακοντισμός (Α) πρ. Α΄γκρουπ

14.15 Επί κοντω 10αθλου Β΄ γκρουπ

15.25 Ακοντισμός (Α) πρ. Β΄γκρουπ

ΤΕΤΑΡΤΗ 8/8 – Απόγευμα

18.50 Ακοντισμός 10αθλου Α΄ γκρουπ

19.25 Ύψος (Γ) πρ.

20.00 Ακοντισμός 10αθλου Β΄γκρουπ

20.05 400 μ. εμπ. (Γ) ημ.

20.30 400 μ. (Α) ημ.

20.40 Μήκος (Α) Τελικός

20.55 800 μ. (Γ) ημ.

21.09 Σφαιροβολία (Γ) Τελικός

21.15 200 μ. (Α) ημ.

21.20 Δισκοβολία (Α) Τελικός

21.40 10.000 μ. (Γ) Τελικός

22.35 1.500 μ. 10αθλου

 

ΠΕΜΠΤΗ 9/8  – Πρωί

10.30 Δισκοβολία (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Αναγνωστοπούλου

11.00 100 μ. εμπ. 7αθλου

11.30 Μήκος (Γ) πρ. Αλεξούλη

11.50 Υψος 7αθλου

11.55 110 εμπ. (Α) πρ. Δουβαλίδης

12.00 Δισκοβολία (Γ) πρ. Β ΄γκρουπ Αναγνωστοπούλου

12.30 800 μ. (Α) πρ.

13.30 Ακοντισμός (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Υφαντίδου

15.00 Ακοντισμός (Γ) πρ. Β΄γκρουπ Υφαντίδου

ΠΕΜΠΤΗ 9/8 – Απόγευμα

20.15 Σφαιροβολία 7αθλου

20.20 Επί κοντώ (Γ) Τελικός

20.25 100 μ. εμπ. (Γ) ημ.

20.45 Υψος (Α) πρ. Μπανιώτης

20.50 400 μ. (Γ) ημ.

21.15 400 μ. εμπ. (Α) Τελικός

21.22 Ακοντισμός (Α) Τελικός

21.30 200 μ. 7αθλου

22.05 200 μ. (Α) Τελικός

22.20 3.000 μ. στιπλ Τελικός

22.50 100 μ. εμπ. (Γ) Τελικός

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10/8 – Πρωί

11.00 Σφυροβολία (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Σκαρβέλη

11.50 Μήκος 7αθλου

12.15 Επί κοντώ (Α) πρ. Φιλιππίδης

12.25 200 μ. (Γ) πρ.

12.30 Σφυροβολία (Γ) πρ. Β΄γκρουπ

13.00 1.500 μ. (Γ) πρ.

13.25 3.000 μ. στιπλ (Γ) πρ.

13.40 Τριπλούν (Α) πρ. Τσιάμης

13.50 Ακοντισμός 7αθλου Α’ γκρουπ

14.05 4Χ400 μ. (Α) πρ.

14.40 4Χ400 μ. (Γ) πρ. Ελλάδα

15.05 Ακοντισμός 7αθλου Β’ γκρουπ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10/8 – Απόγευμα

20.10 110 μ. εμπ. (Α) ημ.

20.22 Ύψος (Γ) Τελικός

20.32 800 μ. (Γ) ημ.

20.48 200 μ. (Γ) ημ.

21.07 Τριπλούν (Γ) Τελικός (πιθανή συμμετοχή Παπαχρήστου)

21.20 800 μ. 7αθλου

21.25 Ακοντισμός (Γ) Τελικός

21.50 400 μ. εμπ. (Γ) Τελικός

22.05 400 μ. (Α) Τελικός

22.20 800 μ. (Γ) Τελικός

22.35 110 μ. εμπ. (Α) Τελικός

22.50 1.500 μ. (Α) Τελικός

 

ΣΑΒΒΑΤΟ  11/8  – Πρωί

10.05 20χλμ. βάδην (Γ) Τελικός Ντρισμπιώτη

11.55 20χλμ. βάδην (Α) Τελικός Παπαμιχαήλ

ΣΑΒΒΑΤΟ 11/8 –  Απόγευμα

21.00 Υψος (Α) Τελικός (πιθανή συμμετοχή Μπανιώτη)

21.05 Μήκος (Γ) Τελικός

21.12 400 μ. (Γ) Τελικός

21.20 Δισκοβολία (Γ) Τελικός

21.30 800 μ. (Α) Τελικός

21.45 200 μ. (Γ) Τελικός

21.55 5.000 μ. (Α) Τελικός

22.30 4Χ400 μ. (Α) Τελικός

22.50 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 12/8 – Πρωί

09.05 Μαραθώνιος (Γ) Τελικός Πριβιλέτζιο, Ρεμπούλη, Τσεκίνη

11.00 Μαραθώνιος (Α) Τελικός Μαγγίνας, Καραίσκος, Γκελαούζος

ΚΥΡΙΑΚΗ 12/8 – Απόγευμα

20.10 Επί κοντώ (Α) Τελικός

20.20 4Χ100 μ. (Γ) πρ. Ελλάδα

20.30 Σφυροβολία (Γ) Τελικός

20.40 4Χ100 μ. (Α) πρ. Ελλάδα

20.55 Τριπλούν (Α) Τελικός

21.00 1.500 μ. (Γ) Τελικός

21.15 5.000 μ. (Γ) Τελικός

21.55 3.000 μ. στιπλ (Γ) Τελικός

22.20 4Χ100 μ. (Γ) Τελικός

22.35 4Χ100 μ. (Α) Τελικός

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here