Γ’ Εθνική: Στην δέκατη θέση τερμάτισε ο ΓΑΣ Κομοτηνή μετά και την 14η φετινή του ήττα στον Εύοσμο από τον Αίαντα

Με το αριστερό και στην διόλου τιμητική 10η θέση ολοκλήρωσε την φετινή σεζόν ο ΓΑΣ Κομοτηνή που ηττήθηκε στον Εύοσμο μετά από ένα κακό παιχνίδι από τον Αίαντα με 60-53 για τον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Ο αγώνας που ξεκίνησε στις 3 το μεσημέρι ήταν πολύ κακός στο πρωτο δεκάλεπτο με το 10-9 να αποτυπώνει την αστοχία των δυο ομάδων. Στο δευτερο δεκάλεπτο καπως βελτιώθηκε με το 28-24 να είναι αποτέλεσμα ημιχρόνου αλλά τους παίκτες του ΓΑΣ κουρασμένους αφού 9 πάικτες ακολούθησαν την αποστολή. Το δευτερο μέρος δε ξεκίνησε καλά για το ΓΑΣ που είδε το 28-26 να γίνεται 37-26 στο 23′ και στην συνέχεια να κυνηγά συνεχώς στο σκορ, με το τελικό 60-53 να φέρνει τους γηπεδούχους στην 5η θέση και τους Κομοτηναίους 10ους με 12 νίκες και 14 ήττες σε μια απο τις χειρότερες σεζόν της ιστορίας τους.