ΕΠΣ Έβρου: Πάτησε κορυφή ο Ορέστης Ορεστιάδας με τεσσάρα επί της Νίψας

Στην κορυφή της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου βρίσκεται έστω και για 24 ώρες ο Ορέστης Ορεστιάδας αφού νίκησε με 4-1 την ΠΑΕ Νίψας στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 18ης αγωνιστικής.

Ο Ορέστης παρά το γεγονός ότι βρέθηκε ισόπαλος 1-1 καταφερε στο τέλος του ημιχρόνου να έχει πάρει προβάδισμα με 3-1, πέτυχε άλλο ένα γκολ στην επανάληψη και έφτασε εύκολα στη νίκη και στους 38 βαθμούς έχοντας ίδιο αριθμό αγώνων με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης.

Βλέπετε, μπορεί την Κυριακή να παίζει ο Εθνικός με τη Νίκη Απαλού, αλλά ο Ορέστης έχει ήδη κάνει το ρεπό του, κάτι που δεν έχει συμβεί με τον Εθνικό. Μάλιστα, στην ισοβαθμία ευνοείται ο Ορέστης λόγω της νίκης στο μεταξύ τους ματς,

Την Κυριακή διεξάγονται και τα υπόλοιπα παιχνίδια. Θυμηθείτε το πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣ Έβρου με ένα κλικ ΕΔΩ.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

1. Ορέστης Ορεστιάδας 38 (37-12)*
———————————
2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 38 (36-9)
3. Θράκη Φερών 34 (24-6)**
4. Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 25 (25-12)

* Με έναν αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν τα ρεπό τους για τον β’ γύρο

** Οι Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης, Νίκη Απαλού, Θράκη Φερών, Ποντιακός, ΠΑΕ Νιψας και Άρδας Καστανέων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο