Γ’ Εθνική: Πέμπτη σερί ήττα για τον ΓΑΣ Κομοτηνή που αν και πάλεψε κατέρρευσε στο φινάλε στην Καλαμαριά

Την 5η σερί ήττα του στο πρωτάθλημα γνώρισε στην Καλαμαριά ο ΓΑΣ Κομοτηνή από τον Απόλλωνα με 73-69 για την 20η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής και πλέον απομακρύνεται αρκετά από την πρώτη τετραδα του πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Κομοτηνής χωρίς τον Λεχούδη δεν ξεκίνησε καλά το πρώτο δεκάλεπτο και βρεθηκε πίσω δεκα πόντους με 26-16, ωστόσο με στο 13′ μείωσε σε 26-22 με το ημίχρονο να λήγει 42-38. Στο δευτερο μέρος ο ΓΑΣ έκανε την αντεπίθεσή του και πέρασε με επιμέρους σκορ 13-22 με 55-60 στο 30′.

Ωστόσο σε ένα ακόμα αγώνα λύγισε στο τέλος αφού αν και μπροστα 65-66 στο 36′ πρωτα ισοφαρίστηκε και τελικά ηττήθηκε με 73-69 πέφτοντας πλεον στην 10η θεση μαζί με τους αντιπαλους της. Διαιτητές: Μελανίδης – Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 26-16, 42-38 (ημίχρονο), 55-60, 73-69 (τελικό αποτέλεσμα)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γεωργιάδης– Κεσίδης): Αποστόλου 18 (1), Μυθιλλος 4, Σταματέλος 12 (3), Κουκουλίδης 3, Ανδρεάδης, Σπυρόπουλος, Τσουτσούκας, Καλαμπόκης 1, Μαχαιριανάκης 25, Κιώτης, Χαντζίδης 10, Χασιώτης.
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Καρκατσέλης, Σκεμπης 7, Αθανασίου 3 (1), Χατζηδημητρίου 8, Γιωτόπουλος 8 (1), Σιμάκης 24, Μπορμπίδης, Παλάσκας 7 (2), Πιτατζής, Χαλήλ 10, Μαρκογιαννακης 2.