Super League: Η κριτική και η βαθμολογία των παικτών του ΑΟΞ στην ήττα από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι

Επιμέλεια: Ηλίας Κούλαλης

Σήμερα, η ομάδα της Ξάνθης, είχε παιχνίδι εκτός έδρας, με τον Ατρόμητο που όπως και στον πρώτο γύρο, ήταν πολύ δύσκολο και συνάμα ενδιαφέρον.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ, αλλά μετά επαναπαύτηκε και έδωσε το δικαίωμα στη Ξάνθη, να ελπίζει σε κάτι θετικό. Η ομάδα της Θράκης, είχε εμφανώς παθητικό ρόλο στην επανάληψη, και οι παίχτες της, δεν φάνηκε να μπορούν να απειλήσουν τον Ατρόμητο που είχε κλείσει άψογα τους διαδρόμους προς την περιοχή του. Ο Μίλαν Ράσταβατς, έκανε γρήγορα τις αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν βοήθησαν καθόλου, να έρθει το θετικό αποτέλεσμα για τη Ξάνθη και το σκορ έμεινε 1-0.

Ας δούμε τους παίχτες της Ξάνθης, σήμερα:

Ζιφκοβιτς: Δεν μπορούσε να κάνει πολλά, στη φάση του γκολ. Απειλήθηκε κανα δυό φορές από τους παίχτες του Ατρόμητου και φάνηκε απροετοίμαστος. 6/10

Φλίσκας: Σταθερός στην απόδοση του, έκλεισε όταν έπρεπε τους αντίπαλους παίχτες. 5/10

Σιλά: Δεν ήταν καθόλου καλός. Ευθύνη στο γκολ. Πολλές φορές έφευγαν από την πλευρά του, οι παίχτες του Ατρομήτου.  5/10

Σβάρνας: Μεγάλη ευθύνη στο πρώτο γκολ, μαζί με τον συμπαίκτη του στα στόπερ. 5/10

Λισγάρας: Έχει κι αυτός το δικό του μερίδιο ευθύνης, στο πρώτο γκολ. 5/10

Μεχία: Ανασταλτικές βοήθειες στο κέντρο, πολύ τρέξιμο, αλλά μέχρι εκεί. Λάθος πάσες, καμία δημιουργία.  5/10

Καμαρά: Όταν έπαιρνε την μπάλα, σαν να μην ήξερε πού να τη δώσει. Σήμερα δεν ήταν καλός, έγινε δικαίως αλλαγή.  5/10

Φασίδης: Έχουμε να δούμε την καλή του εικόνα, πολλά παιχνίδια. Έγινε αλλαγή. 5/10

Γέντρισεκ:  Ο μόνος που ξεχώρισε, προσπαθούσε να δημιουργήσει φάσεις και να απειλήσει, την εστία του Ατρόμητου. 7/10

Μπρίτο: Έχασε μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο, μετά από πάσα του Γένρισεκ. 5/10

Τριάδης: Έχασε μια ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο, με ένα σουτ από κοντινή απόσταση. 5/10

Λουσέρο: Μπήκε ως αλλαγή, έπαιξε λιγότερο από μισή ώρα. Προσπάθησε να δημιουργήσει παιχνίδι και να πάρει πρωτοβουλίες. 4/10

Ντε Λούκας: Έπαιξε ως αλλαγή ένα ημίχρονο, να βοηθήσει στο δημιουργικό κομμάτι. 4/10

Κίκε: Μπήκε ως αλλαγή, για να βοηθήσει τη δεξιά πλευρά. Επιθετικά δεν φάνηκε καθόλου, δεν έδειξε τίποτα. 4/10