ΕΠΣ Έβρου: Το πρόγραμμα όλων των αγώνων του Σαββατοκύριακου

 

Πλήρης αγωνιστική δράση υπάρχει το Σαββατοκύριακο τόσο στην Α’ όσο και στους τρεις ομίλους της Β’ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου.

Για το μεγάλο πρωτάθλημα έχουμε φτάσει πλέον στην 14η αγωνιστική, έστω και με καθυστέρηση δύο εβδομάδων αφού το περασμένο Σαββατοκύριακο δεν έγιναν αγώνες λόγω αποκριάς, και την αμέσως προηγούμενη εβδομάδα αναβλήθηκαν οι αγώνες λόγω της κακοκαιρίας στον Έβρο.

Ο πρωτοπόρος Εθνικός Αλεξανδρούπολης, αυτή την εβδομάδα αντιμετωπίζει εκτός έδρας την αξιόμαχη ΠΑΕ Νίψας, από την οποία είχε αποκλειστεί στο Κύπελλο ενώ η Θράκη Φερών που έχει πέσει στη δεύτερη θέση έστω και με αγώνα λιγότερο παίζει στη Λυκόφη, όπου αντιμετωπίζει την Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς.

Αναλυτικά το πρόγραμμα όλων των αγώνων του Σαββατοκύριακου:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΈΒΡΟΥ – 14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Κυριακή 25/02, Ωρα 15:00)

Γήπεδο Παλαγίας: Ποντιακός – Ένωση Άνθειας Αρίστεινου
Γήπεδο Ορεστιάδας: Ορέστης Ορεστιάδας – Έβρος Σουφλίου
Γήπεδο Νίψας: Νίψα – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Γήπεδο Λυκόφης: Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς – Θράκη Φερών
Γήπεδο Απαλού: Νίκη Απαλού – Άρδας Καστανεών
Ρεπό: Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΈΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 24/02, Ώρα 15:00, Γήπεδο Ριζίων: ΠΑΕ Ριζίων – ΑΟ Νεοχωρίου

Σάββατο 24/02, Ώρα 15:00, Γήπεδο Δικαίων: Ορφέας Δικαίων – Ένωση Οινόης

Σάββατο 24/02, Ώρα 15:00, Γήπεδο Στέρνας: Δόξα Στέρνας – Ακρίτας Νέας Βύσσας

Κυριακή 25/02, Ώρα 15:00, Γήπεδο Σαγήνης: Ηρακλής Σαγήνης – Θύελλα Κυπρίνου

Κυριακή 25/02, Ώρα 15:00, Γήπεδο Ορμενίου: Ακρίτας Ορμενίου – Δόξα Ορεστιάδας

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΈΒΡΟΥ – ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 24/02, Ώρα 15:00, Γήπεδο Σιδηρούν: Πυρσός Σιδηρούν – ΑΟ Πέπλου

Σάββατο 24/02, Ώρα 15:00, Γήπεδο Καρωτής: Δόξα Δόξης – Ατρόμητος Ασπρονερίου

Κυριακή 25/02, Ώρα 11:00, Γήπεδο Ισαακίου: ΟΦ Ισαακίου – ΑΕ Διδυμοτείχου Β’

Κυριακή 25/02, Ώρα 11:00, Γήπεδο Θουρίου: Ασπίδα Θουρίου – Ορφέας Σοφικού

Κυριακή 25/02, Ώρα 15:00, Γήπεδο Δαδιάς: Ακρίτας Δαδιάς – Δόξα Ελληνοχωρίου

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΈΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 24/02, Ώρα 15:00, Γήπεδο Μαΐστρου: ΑΟ Μαΐστρου – ΑΟ Θράκης

Σάββατο 24/02, Ώρα 15:00, Γήπεδο Μαρακανά: Εθνικός Αλεξανδρούπολης Β’ – Ατρόμητος Άβαντα

Σάββατο 24/02, Ώρα 15:00, Γήπεδο ΚΤΕΟ: ΑΕΚ Έβρου – ΑΟ Μάκρης

Κυριακή 25/02, Ώρα 11:00, Γήπεδο Αγνάντιας: Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Καππαδοκών

Κυριακή 25/02, Ώρα 11:00, Γήπεδο Αρίστεινου: ΑΟ Αρίστεινου – Ασπίδα Βρυσούλας

ΑΟ Δορίσκου – ΑΟ Μοναστηρακίου 3-0 α.α.

Ρεπό: ΑΟ Ν. Χηλής

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΙΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΗΣ Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here