Μεικτές Ομάδες: Τεράστια πρόκριση στα πέναλτι επί των Τρικάλων για τους Νέους της ΕΠΣ Ξάνθης!!!

Η ομάδα Νέων της ΕΠΣ Ξάνθης, ήταν η μεγάλη νικήτρια ενάντια στα Τρίκαλα για τη φάση των 16 του πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών Ομάδων και πήρε παλικαρίσια πρόκριση στα πέναλτι για τους 8 της διοργάνωσης.

Τα Ξανθιωτάκια, προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ, με τον Ευθυμιάδη, αλλά αν και προσπάθησαν να κρατήσουν το προβάδισμα, τελικά πέντε λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης δέχθηκαν την ισοφάριση. Έτσι οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στη παράταση, στην οποία δεν άλλαξε τίποτα και η πρόκριση κρίθηκε τελικά στην ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι.

Εκεί τα παιδιά του Απόστολου Κουτρουλού έβγαλαν ψυχή, πάθος, και ψυχραιμία και κατάφεραν τελικά να βγουν νικητές σε αυτή την «ρώσικη ρουλέτα» και στο τέλος να πανηγυρίσουν την πρόκριση στους 8 της διοργάνωσης, επικρατώντας με 4-5 στα πέναλτι!