Α2 Ανδρών: Το πλήρες πρόγραμμα στα πλέι οφ και στα πλέι άουτ

 

Πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα στα γραφεία της ΕΟΠΕ η κλήρωση για τα πλέι οφ και τα πλέι άουτ της Α2 Ανδρών.

Ο Άθλος Ορεστιάδας, Ελπίδα Αμπελοκήπων, Απόλλων Καλαμαριάς και Κομοτηνή κατέλαβαν τις πρώτες τέσσερις θέσεις της βαθμολογίας στον Β’ Όμιλο – 1ο Υποόμιλο και θα αγωνιστούν σε νέο πρωτάθλημα δύο γύρων στα πλέι οφ, διεκδικώντας τις δύο πρώτες θέσεις.

Οι δυο ομάδες από την Θράκη, Άθλος Ορεστιάδας και Κομοτηνή θα αντιμετωπίσουν τις δυο ομάδες της Θεσσαλονίκης, Ελπίδα Αμπελοκήπων και Απόλλων Καλαμαριάς με τις ομάδες που θα καταλάβουν την 1η και 2η θέση στον τελικό βαθμολογικό πίνακα, να προκρίνονται στην Γ’ φάση.

H βαθμολογία πριν την έναρξη των play off έχει διαμορφωθεί ως εξής:

1. Άθλος Ορεστιάδας 4β
2. Ελπίδα Αμπελοκήπων 3β
3. Απόλλων Καλαμαριάς 2β
4. ΑΕ Κομοτηνής 1β

Συνοπτικά το πρόγραμμα των πλέι οφ:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10-11/02/2018)
Σάββατο 10 Φεβρουαρίου, Ωρα 18:00 ΜΓΣ Κομοτηνής – Ελπίδα Αμπελοκήπων
Κυριακή 11 Φεβρουαρίου, Ωρα 18:00 Άθλος Ορεστιάδας – Απόλλων Καλαμαριάς

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17/02/2018)
Ωρα 16:00 ΜΓΣ Κομοτηνής – Άθλος Ορεστιάδας
Ωρα 18:00 Ελπίδα Αμπελοκήπων – Απόλλων Καλαμαριάς

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (24/02/2018)
Ωρα 18:00 Απόλλων Καλαμαριάς – ΜΓΣ Κομοτηνής
Ωρα 18:00 Άθλος Ορεστιάδας – Ελπίδα Αμπελοκήπων

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3/3/2018)
Ωρα 18:00 Απόλλων Καλαμαριάς – Άθλος Ορεστιάδας
Ωρα 18:00 Ελπίδα Αμπελοκήπων – ΜΓΣ Κομοτηνής

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10/03/2018)
Ωρα 18:00 Άθλος Ορεστιάδας – ΜΓΣ Κομοτηνής
Ωρα 18:00 Απόλλων Καλαμαριάς – Ελπίδα Αμπελοκήπων

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18/03/2018)
Ωρα 15:00 ΜΓΣ Κομοτηνής – Απόλλων Καλαμαριάς
Ωρα 15:00 Ελπίδα Αμπελοκήπων – Άθλος Ορεστιάδας

 

Στα πλέι άουτ μετέχουν οι άλλες τέσσερις ομάδες με σκοπό να αποφύγουν τις δυο τελευταίες θέσεις που οδηγούν στα τοπικά πρωταθλήματα. Τις θέσεις αυτές κατέχουν αυτή τη στιγμή οι δυο σύλλογοι του Έβρου. Η βαθμολογία εκκίνησης στα πλέι άουτ έχει ως εξής:

5. Αρης Θεσσαλονίκης 4β
6. ΑΟ Σερρών 3β
7. ΓΕ Αλεξανδρούπολης 2β
8. ΑΟ Ορεστιάδας 1β

Συνοπτικά το πρόγραμμα των πλέι αουτ:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10-11/02/2018)
Σάββατο 10 Φεβρουαρίου, Ωρα 19:00, Μ. Παρασκευόπουλος: ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Ορεστιάδας
Κυριακή 11 Φεβρουαρίου, Ωρα 18:00, Μίκρα: Αρης Θεσσαλονίκης – Αο Σερρών

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17/02/2018)
Ωρα 16:00, Μ.Παρασκευόπουλος: ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΣ Άρης
Ωρα 18:00, Ν.Σαμαράς: ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΟ Σερρών 

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (24/02/2018)
Ωρα 18:00, Κλειστό Κοιλάδας-Εξοχών: ΑΟ Σερρών – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
Ωρα 18:00, Κλειστό Μίκρας: ΑΣ Άρης – ΑΟ Ορεστιάδας

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3/3/2018)
Ωρα 18:00, Κλειστό Ν.Σαμαράς: ΑΟ Ορεστιάδας – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
Ωρα 19:00, Κοιλάδας-Εξόχων: ΑΟ Σερρών – ΑΣ Αρης  

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10/03/2018)
Ωρα 17:30, Κλειστό Μίκρας: ΑΣ Άρης – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
Ωρα 17:30, Κοιλάδας-Εξοχών: ΑΟ Σερρών – ΑΟ Ορεστιάδας

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18/03/2018)
Ωρα 18:00, Μ.Παρασκευόπουλος: ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Σερρών
Ωρα 18:00, Ν.Σαμαράς, 18.00: ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΣ Άρης

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here