ΕΣΠΕΘΡ: Νίκη του Έβρου Σουφλίου επί των Αργοναυτών στην πρεμιέρα του β΄ γύρου

Ανταπόκριση από το Σουφλί: Νίκος Γκούντλης

Με νίκη συνέχισε η ομάδα του Έβρου Σουφλίου, καθώς το Σάββατο (03/02) επικράτησε στον εντός έδρας αγώνα με τον ΑΟ Καβάλας με 3-0.

Στον σαββατιάτικο αγώνα που έγινε στο κλειστό γήπεδο Σουφλίου ο τοπικός Έβρος δίχως να συναντήσει ιδιαίτερο πρόβλημα κέρδισε τους αργοναύτες της Καβάλας με 3-0 σετ.

Στο 1ο σετ οι γηπεδούχοι βρέθηκαν να παίρνουν από νωρίς κεφάλι στο σκορ βρισκόμενοι μπροστά και με 5 πόντους και σκορ 7-2. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι έφτασαν το σκορ στο 16-14. Έχοντας καλό σέρβις κατάφεραν να πάρουν διαφορά έως και 7 πόντους 21-14 και να τελειώνουν το σετ με 25-21.

Στο 2ο σετ είχαμε την ομάδα του Μούχλια να κοντράρεται στην αρχή του σετ με 8-6 αλλά μετά να ξεφεύγει με 4 (16-12) έως και 8 (21-13) πόντους διαφορά παίρνοντας το σετ με 25-16.

Η εικόνα στο 3ο σετ ήταν σχεδόν όπως και στο 2ο. Οι γηπεδούχοι ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ χωρίς να απειλούνται και να το κερδίζουν με 25-17 και να παίρνουν ένα εύκολο τρίποντο για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Διαιτητές: Τζεπκινλής – Ντεληλάμπρου