Α2 Ανδρών: Φυσιολογική εντός έδρας ήττα των Κυκλώπων από τον πρωτοπόρο Φαίακα Κέρκυρας

Μια ήττα που λίγο ως πολύ ήταν αναμενόμενη γνώρισε το μεσημέρι της Κυριακής η ομάδα των Κυκλώπων Αλεξανδρούπολης από τον Φαίακα Κέκρυρας, που είναι η πρωτοπόρος ομάδα στον Βόρειο Όμιλο της Α2 Ανδρών.

Οι Ιόνιοι πήραν από την αρχή το προβάδισμα, δεν απειλήθηκαν σε κανένα σημείο της αναμέτρησης και τελικά επικράτησαν με 28-20 στο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος».

Ωστόσο και οι γηπεδούχοι έδειξαν καλά στοιχεία απέναντι στον σαφώς πιο ανώτερο αντίπαλο, με τον προπονητή Ηλία Παπαχρήστου να δίνει ευκαιρίες να γράψουν αγωνιστικά λεπτά στα κοντέρ του όλοι οι παίκτες του ρόστερ.

Τα δεκάλεπτα 0-5, 4-11, 10-16 (ημίχρονο), 13-21, 17-25, 20-28 (τελικό αποτέλεσμα)

ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ηλ. Παπαχρήστου): Πατσιάβας, Χαραλαμπίδης 1, Τζάντζαλης, Σπέντζος 3, Μπασδάνης , Πιστόλας 8, Λαιλισίδης 1, Βαρδάκας 5, Τζίνεβης, Κωστόπουλος Β., Καραβασίλης, Ξηρόπουλος, Ισλανίδης 2, Φουντούκας, Χαραλαμπάκης

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Κ. Μιχαλάκης): Τόμσον 5, Κατσαρός 2, Παγωνίδης4, Πάλλας 3, Ριγανάς 5, Σουλάνης 3, Δόικας 3, Νάστος 3, Κόντης, Βάγιας, Κατσακιώρης, Ασμάνογλου.