Α2 Ανδρών: Καταδικαστική για την παραμονή ήττα των Κυκλώπων στην Θεσσαλονίκη

Ολέθρια ήττα γνώρισαν οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης στην Θεσσαλονίκη από τον Μακεδονικό, σε αναμέτρηση για την Α2 Χάντμπολ Ανδρών.

Η ομάδα του Παπαχρήστου αν και ξεκίνησε καλα (0-2) δεν μπόρεσε εξ αρχής να αντέξει στην πίεση των γηπεδούχων, βρέθηκε με 16-11 πίσω στο σκορ στο ημίχρονο και μετά το κακό ξεκίνημα στο δεύτερο μερος (23-15) στο 40′ , η διαφορά ανέβηκε στο 53ο λεπτό στο 29-19. Τελικά η ήττα ήρθε με εννιά γκολ διαφορά, καθώς οι Κύκλωπες ηττήθηκαν με 32-23 και πλέον έχουν στενέψει πολύ τα περιθώρια για παραμονή στην Α2 Κατηγορία, αν και ακόμα είμαστε αρκετά νωρίς. Ωστοσο πρεπει η ομαδα των Κυκλώπων να κάνει την υπέρβαση στα υπόλοιπα παιχνίδια της.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 5-3, 8-4, 8-6, 12-8, 16-11 (ημχ), 19-12, 23-15, 24-17, 26-18, 30-20, 32-23.

Μακεδονικός (Υετίων): Δερδέλης, Τσινασλανίδης, Πίνο 4, Μεταλλίδης, Χατζησταυριανός, Μποσνακίδης 2, Ρωμανίδης 4, Κοπαΐδης 4, Γιαννακόπουλος 4, Φουρνατζίδης 1, Αργυρόπουλος 1, Μέλλιος 2, Μπεϊλής, Τραϊανός 5, Λυμπούδης 3, Βότσης 2.

Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης (Παπαχρήστου): Πατσιάβας 1, Κωστόπουλος Ι. Χαραλαμπίδης 1, Τζάντζαλης, Σπέντζος 2, Μπασδάνης 1, Πιστόλας 6, Καρβουνίδης 1, Λαιλισίδης2, Βαρδάκας 4, Τζίνεβης 4, Κωστόπουλος Β., Γλήνιας, Καραβασίλης, Ξηρόπουλος.