40χρονος πρώην πορτιέρο του Πανθρακικού έβαλε γκολάρα με κεφαλιά στις καθυστερήσεις (+video)

Έπρεπε να περάσουν 22 χρόνια ποδοσφαιρικής καριέρας και να πατήσει τα δεύτερα… «-άντα» ο, άλλοτε πορτιέρο του Πανθρακικού, Γιώργος Γουμάγιας για να σκοράρει και το πρώτο του γκολ στην καριέρα του.

Συγκεκριμένα στο παιχνίδι του Μακεδονικού με τον ΑΟ Καρδίας, η ομάδα του 40χρονου πορτιέρο έχανε με 1-0 και με το ματς να βρίσκεται στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Γουμάγιας ανέβηκε στην αντίπαλη περιοχή σε εκτέλεση ενός κόρνερ για την έσχατη προσπάθεια να γίνει το 1-1.

Και όχι μόνο το προσπάθησε, αλλά σηκώθηκε ψηλότερα απ’όλους τους αντίπαλους αμυντικούς, πήρε την κεφαλιά και νίκησε τον αντίπαλο κίπερ για να «λυτρώσει» την ομάδα του. Έτσι, έστω και στα… 40 του χρόνια ο πρώην γκολκίπερ του Πανθρακικού Γιώργος Γουμάγιας χρίστηκε για πρώτη φορά σκόρερ στην ποδοσφαιρική του καριέρα.