ΕΠΣ Έβρου: Νίκες των πρωταθλητών χειμώνα, στο συλλαλητήριο ο Κυπρίνος! Τα αποτελέσματα της Β’ Κατηγορίας και οι βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους

 

Με τους αγώνες της 11ης αγωνιστικής στον Νότιο Όμιλο και την 10η σε Κεντρικό και Βόρειο Όμιλο άνοιξε η αυλαία για το 2018 στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣ Έβρου.

Στον Νότιο Όμιλο η ΑΕΚ Έβρου συνεχίσε το απόλυτο κανοντας το απόλυτο 11 στα 11 και ξέφυγε στο +11 από τον Μάιστρο που σκονταψε με την Μάκρη. Στον Κεντρικό Όμιλο πρωταθλητής χειμώνα Ορφέας Σοφικού με την 9η νίκη του κράτησε το +7 από την Δόξα Δόξης, ενώ στο Βορρά το Νεοχώρι νίκησε τη σαγήνη και βρίσκεται στο +4 από το Ορμένιο.

Πάντως αυτό που ξεχωρίζει είναι η νέα σημαντική απόφαση που πήρε η διοίκηση της Θύελλας Κυπρίνου να μην αγωνιστει και να μηδενιστεί με την Δόξα Ορεστιάδας λόγω του συλλαλητηριόυ στην Θεσσαλονικη για την Μακεδονία, ενώ και πριν από 2 χρόνια είχε πάει και σε μπλοκο αγροτών μη αγωνιζόμενη με την Νέα Βύσσα (θυμηθείτε ΕΔΩ).

Συνοπτικά τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου έχουν ως εξής:

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Αρίστεινο – Ατρόμητος Άβαντα 2-5
ΑΟ Μαΐστρου – ΑΟ Μάκρης 2-2
ΑΟ Καππαδοκων – ΑΕΚ Έβρου 2-3
Εθνικός Αλεξανδρουπολης Β’ – ΑΟ Δορίσκου 0-0
Αλεξ ΑΟ Θράκης – Ασπίδα Βρυσούλας 2-0
Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης – ΑΕ Ν. Χηλής 1-2
Ρεπό: ΑΟ Μοναστηρακιου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 11 ΑΓΩΝΕΣ)
1. ΑΕΚ Έβρου 33 (37-10)
—————————-
2. ΑΟ Μαΐστρου 22 (31-13)*
3. ΑΟ Δορίσκου 20 (24-16)
4. ΑΟ Καππαδοκών 17 (24-17)
5. Εθνικός Αλεξανδρούπολης Β’ 17 (22-16)*
6. Άλεξ ΑΟ Θράκης 16 (28-24)*
7. ΑΕ Ν. Χηλής 14 (21-20)*
8. Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης 13 (13-20)*
9. ΑΟ Αρίστεινου 11 (18-21)*
10. ΑΟ Μάκρης 11 (12-15)*
11. Ατρόμητος Άβαντα 11 (21-23)*
12. Ασπίδα Βρυσούλας 1 (8-38)*
13. ΑΟ Μοναστηρακίου 0 (9-34)* **

* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους
**Ο ΑΟ Μοναστηρακίου έχει ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ– 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΕ Διδυμοτείχου Β’ – Δόξα Ελληνοχωρίου 2-0
ΠΑΟΚ Ισαακιου – Δόξα Δόξας 0-4
Ορφέας Σοφικού – Ακρίτας Δαδιάς 2-0
Ατρόμητος Ασπρονερίου – Πυρσός Σιδηρούς 3-1
ΑΣ Πέπλος – Ασπίδα Θουρίου 1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 10 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Ορφέας Σοφικού 28 (22-6)
———————————
2. Δόξα Δόξας 21 (20-9)
3. ΑΣ Πέπλου 19 (16-11)
4. Ατρόμητος Ασπρονερίου 16 (17-18)
5. Πυρσός Σιδηρούς 14 (21-16)
6. Δόξα Ελληνοχωρίου 13 (16-17)
7. Ακρίτας Δαδιάς 12 (15-15)
8. ΑΕ Διδυμοτείχου Β’ 12 (13-14)
9. Ασπίδα Θουρίου 5 (9-25)
10. ΠΑΟΚ Ισαακίου 2 (4-22)

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ– 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ακρίτας Ορμενίου – Δόξα Στέρνας 1-0
Ακρίτας Νέας Βύσσας – Ορφέας Δικαίων 4-0
Ένωση Οινόης – ΠΑΕ Ριζίων 2-1
ΑΟ Νεοχωρίου – Ηρακλής Σαγήνης 2-1
Δόξα Ορεστιάδας – Θύελλα Κυπρίνου 3-0 α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 10 ΑΓΩΝΕΣ)
1. ΑΟ Νεοχωρίου 28 (27-5)
——————————–
2. Ακρίτας Ορμενίου 24 (24-16)
3. Ακρίτας Νέας Βύσσας 21 (33-7)
4. Ένωση Οινόης 15 (19-15)
5. ΠΑΕ Ριζίων 14 (18-12)
6. Δόξα Ορεστιάδας 10 (20-26)
7. Ηρακλής Σαγήνης 9 (14-24)
8. Δόξα Στέρνας 9 (13-15)
9. Θύελλα Κυπρίνου 7 (12-24)*
10. Ορφέας Δικαίων 3 (9-45)

*Η Θύελλα Κυπρίνου έχει ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here