Super League: Βαριά ήττα στα Γιάννενα για τους Παίδες του ΑΟΞ

Παρά την νίκη της περασμένης επί του αήττητου έως τότε ΠΑΟΚ οι ομάδα παίδων της Ξάνθης, το πρωί του Σαββάτου γνώρισε την ήττα στα Γιάννενα από τον ΠΑΣ με το «βαρύ» 4-0.

Οι παίκτες του Θόδωρου Καραγιαννίδη δε μπήκαν καλά στο παιχνίδι και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το 17′ χάρη στο γκολ του Τσιώτσιου, για να έρθει περίπου στα μισά του ημιχρόνου και το 2-0 με τον Δημητρέλη.

Στην επανάληψη οι παίκτες της Ξάνθης μπήκαν κάπως καλύτερα, αλλά ήταν και πάλι αυτοί του ΠΑΣ οι οποίοι αξιοποίησαν τις δικες τους ευκαιρίες και σκοράροντας άλλες δύο φορές έφτασαν στο ευρύ 4-0.

ΞΑΝΘΗ (Θόδωρος Καραγιαννίδης): Σιαματάς, Βαφειάδης, Καλαϊτζής, Ευθυμιάδης, Χασάνογλου, Ισαακίδης, Ασήμογλου, Γκαρνέτας, Παροτσίδης, Ζιπίδης, Αλή.