ΕΣΠΕΘΡ: Δίχως αντίσταση από τον Άθλο επικράτησαν οι παίδες του Έβρου Σουφλίου το βράδυ της Δευτέρας! Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες…

 

Ανταπόκριση από Σουφλί: Νίκος Γκούντλης

Η ομάδα του Α.Σ.Α. Έβρος Σουφλίου υποδέχτηκε το βράδυ της Δευτέρας (15/1) στο Κλειστό Γυμναστήριο της πόλης την ομάδα του Άθλου Ορεστιάδας στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του Β΄ Ομίλου για το πρωταθλήμα παίδων της ΕΣΠΕΘΡ.

Οι γηπεδούχοι ήταν καταπληκτικοί και δίχως να συναντήσουν καμία αντίσταση από τον Άθλο επικράτησαν άνετα με 3-0 σετ σε λιγότερο από μία ώρα αγώνα. Με τη νίκη τους αυτή διατηρούνται στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος σε ισοβαθμία με τον Α.Ο. Ορεστιάδας έχοντας συνολικά 12 βαθμούς.

Υπενθυμίζεταια ότι οι δύο πρώτοι του Β΄ ομίλου και οι αντίστοιχοι δύο πρώτοι του Α΄ ομίλου θα αναμετρηθούν σε μεταξύ τους αγώνες, (play off) ώστε ο νικητής αυτών να ανακηρυχθεί πρωταθλητής της ΕΣΠΕΘΡ για την περίοδο 2017-2018.

Η διακύμανση των σετ:

1ο σετ: 8-4, 16-8, 22-9, 25-9

2ο σετ: 8-1, 16-7, 22-9, 25-11

3ο σετ: 8-5, 16-5, 22-5, 25-7

Διαιτητής του αγώνα ήταν η Νικολέτα Ντεληλάμπρου .

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Μούχλιας): Αλατζιάς, Αλεξούδης Αθ., Καζαριάν, Κεσούδης, Μιλκίδης, Μούχλιας Δημ. (c), Μουχταρίδης (λ), Μπακαλούδης, Ντούμας, Πανταζής, Παπαδημητρίου, Τάσιου, Τιάκας (λ), Ψαρράς.

Α.Ο. ΑΘΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Χουσίδης): Ζαβράκης, Καρράς, Κουματζίδης (c), Κυρατλής, Μυρτσίδης, Ουζουνίδης, Σεβαστόπουλος.

 

Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου στο Πρωτάθλημα Παίδων της ΕΣΠΕ Θράκης και Ανατολικής Μακεδονίας:

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ (5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Σάββατο 13/1: ΓΕ Αλεξανδρούπολης – Ερμογένης Ξάνθης 0-3

Κυριακή 14/1: ΑΕ Κομοτηνής – ΑΟ Σερρών 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 5 ΑΓΩΝΕΣ)

1. Ερμογένης Ξάνθης 12 (12-4)**
2. ΑΕ Κομοτηνής 9 (10-3) **
3 ΑΟ Σερρών 6 (7-10)
4 ΓΕ Αλεξανδρούπολης -3 (0-12)

* Η ΓΕΑ έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ (5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Κυριακή 14/1: ΑΟ Ορεστιάδας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0

Δευτέρα 15/1: Εβρος Σουφλίου – Άθλος Ορεστιάδας 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 5 ΑΓΩΝΕΣ)

1. Εβρος Σουφλίου 12 (13-3)
2. ΑΟ Ορεστιάδας 12 (12-5)
3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 4 (6-12)
4. Αθλος Ορεστιάδας 2 (3-14)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here