Πρωταθλήτριες Νεανίδων ΕΣΠΕΘΡ οι κοριτσάρες της Νίκης Αλεξανδρούπολης μετά από συγκλονιστική ανατροπή επί της Καβάλας

Μετά από συγκλονιστικό τελικό που ήταν διαφήμιση για το βόλεϊ, η ομάδα νεανίδων της Νίκης Αλεξανδρούπολης επικράτησε με 3-2 σετ της Καβάλας στον τελικό που έγινε στην Ξάνθη και αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, στον πρώτο τελικό που είχαμε για το 2017.

Πρόκειται ίσως για τον συγκλονιστικότερο τελικό που θα μπορούσε να διεξαχθεί με γεμάτα σετ και τεράστια ανατροπή. Η Καβάλα πήρε το πρώτο σετ με την μικρότερη δυνατή διαφορά, 25-23 αλλά η Νίκη αμέσως ισοφάρισε σε 1-1 κερδίζοντας το σετ με 21-25.

Ο ΑΟΚ ξαναπήρε προβάδισμα κατακτώντας το τρίτο σετ με 25-22 αλλά μετά από συγκλονιστικό ματς ισαφαρισε η Νίκη Αλεξανδρούπολης κατακτησε το τεταρτο σετ με 25-27. Στο πέμπτο μετά από συγκλονιστική εξέλιξη η ομάδα του Έβρου επικράτησε με 13-15. Περισσότερα σε λίγο…