Γ’ Εθνική: Το κακό πρώτο δεκάλεπτο έφερε τη νέα ήττα στην Ευκαρπία για την ΑΕ Κομοτηνής

Η ΑΕ Κομοτηνής το απόγευμα της Κυριακής ταξίδεψε στη Θεσσαλονίκη, όπου αντιμετώπισε την ομάδα της Ευκαρπίας και παρόλο που προσπάθησε με όλες της, τις δυνάμεις τελικά γνώρισε μια ακόμα ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Βασίλη Στοάκη, ξεκίνησε πολύ άσχημα το παιχνίδι με την Ευκαρπία στη Θεσσαλονίκη, και βρέθηκε με τη λήξη της πρώτης περιόδου να χάνει ήδη με διαφορά 20 πόντων, και το σκορ να είναι στο 28-8.

Βέβαια στο δεύτερο δεκάλεπτο έκανε σημαντική αντεπίθεση και κατάφερε να μειώσει τη διαφορά στο -3, αλλά τελικά οι γηπεδούχοι ανέβασαν και πάλι τη διαφορά και οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 46-38 και την Ευκαρπία στο +12.

Η Ευκαρπία στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν καλύτερη και διατήρησε τη διαφορά στο +7 μέχρι περίπου και τα μισά της περιόδου, για να να τελειώσει το δεκάλεπτο με το 65-51 και να τελειώσει εύκολα το παιχνίδι στη τελευταία περίοδο ανεβάζοντας την διαφορά στο +18 και το τελικό σκορ στο 87-69.

Διαιτητές: Εκιζόγλου, Λαδάς

Τα δεκάλεπτα: 28-8, 46-38 (ημίχρονο), 65-51, 87-69 (τελικό αποτέλεσμα)

ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ (Νίκου, Δαδάλας): Ψευτογκάς 12 (2), Πούλιος 4, Κοκκαλιώτης 8 (2), Γαϊτάνης 6, Χολέβας 14 (1), Ρεδάρης 2, Κολλώτσιος 6 (1), Ουλουσίδης 9 (1), Κόκκουρας 6 (2), Κιούρκας 6, Γκαβέζος 14 (3).

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Στοάκης): Καραμανλής 3, Καραμπίνης 5, Μαγουλάς 13 (1), Δάτσης 5, Κουτσοβασίλης 5, Σπέντζος 10, Θεοδωρίδης 10 Κυφωνίδης 18 (2).