ΕΣΠΕΘΡ: Τα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Γυναικών και η βαθμολογία

Με 3-0 σετ νίκη η ΑΕ Κομοτηνής τον Άθλο Ορεστιάδας σε αγώνα για την πρεμιέρα του δεύτερου γύρου του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικης Γυναικών που διοργανώνει η ΕΣΠΕ Θράκης και Ανατολικής Μακεδονίας.

Μάλιστα ο αγώνας προηγήθηκε της αναμέτρησης των ίδιων ομάδων για την Α2 Ανδρών στο Κλειστό της Κομοτηνής, που εξελίχθηκε επεισοδιακά με τον ίδιο νικητή αλλά στο τάι μπρέικ.

Αυτό ήταν το μοναδικό ματς για την 1η αγωνιστική του β’ γύρου του Πρωταθλήματος Γυναικών που διεξήχθη αυτό το Σαββατοκύριακο, αφού τα άλλα δύο ματς θα γίνουν με τη νέα χρονιά, στις 14 Γενάρη.

Ωστόσο διεξήχθη και ένα εξ’ αναβολής στην Ορεστιάδα για την 3η αγωνιστική, αυτό ανάμεσα στον τοπικό Αθλητικό Όμιλο και τις Αμαζόνες Μαΐστρου που βρήκε νικήτριες τις φιλοξενούμενες με 2-3 σετ.

Το άλλο Σαββαοτκύριακο θα διεξαχθούν τα ματς της 5ης και τελευταίας αγωνιστικής στον Ανατολικό Όμιλο της Β’ Εθνικής που διοργανώνει η ΕΣΠΕΘΡ αλλά ήδη έχει γίνει ένα ματς από την πρεμιέρα του β’ γύρου.