ΕΠΣ Ξάνθης: Οι ορισμοί των διαιτητών στους αγώνες του Σαββατοκύριακου

 

Με φουλ αγωνιστική δράση και στις δύο κατηγορίες συνεχίζονται αυτό το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της Α’ και της Β’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Ξάνθης, με την 10η και 9η αγωνιστική αντίστοιχα, και η Επιτροπή Διαιτησίας της ένωσης έκανε γνωστούς τους ορισμούς των διαιτητών.

Στο ντέρμπι της Ασπίδας Ξάνθης με την Αναγγένηση Θαλασσιάς στο ΔΑΚ Ξάνθης πρώτος διαιτητής ορίστηκε ο Ενγίν Κιγιτζή που μεταγράφηκε πρόσφατα στην Ξάνθη από την ΕΠΣ Θράκης, με βοηθούς τους Γκοντόλια και Καραλευθέρη, ενώ στο παιχνίδι του νεοφώτιστου και ομάδας έκπληξης Απόλλωνα Ξάνθης με τον Ηρακλή Ζυγού ορίστηκε ο Παναγιώτης Τσοπουλίδης, με βοηθούς τους Αγγελακόπουλο και Χρυσέλη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι ορισμοί του Σαββατοκύριακου έχει ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Κυριακή 10/12, Ωρα 15:00)

Γήπεδο Σελίνου: Άτλας Σελίνου – Άρης Πετεινού (Ουζουνίδης, Πασχαλίδης Γ., Πεχλεβανούδης)

Γήπεδο Μαγικού: Αστέρας Μαγικού – Κεντητή Ξάνθης (Τζεβελεκίδης, Μπούρας, Τζιβαρτζίδης)

Γήπεδο Φελώνης: ΑΟ Βιστωνίδας – Εχίνος Σπορ (Ανεστίδης, Γκώγος, Γαβριηλίδης)

ΔΑΚ Ξάνθης: Ασπίδα Ξάνθης – Αναγέννηση Θαλασσιάς (Κιγιτζή, Γκοντόλιας, Οτουζμπίρ)

Γήπεδο Μάνδρας: Ερμής Μάνδρας – Νέστος Κύρνου (Βαχαβιώλος, Κοτινούδης, Καραλευθέρης)

Γήπεδο Νεάπολης: Απόλλων Ξάνθης – Ηρακλής Νέου Ζυγού (Τσοπουλίδης, Αγγελακόπουλος, Χρυσέλης Γ.)

ΑΕ Ξάνθης – Π. Μελάς Κουτσού 3-0 α.α.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

Β1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Σάββατο 09/12, Ωρα 15:00)

Γήπεδο Κιμμερίων: Εθνικός Κιμμερίων – Σμίνθη (Γιαπουτζής, Καραλευθέρης, Χρυσέλης Γ.)

Γήπεδο Μυρωδάτου: Δόξα Μυρωδάτου – Κεσσάνη Ερασμίου (Ελευθεράκης, Γκοντόλιας, Αγγελακόπουλος)

Γήπεδο Κυψέλης: ΑΕΚ Κυψέλης – Αετός Τοξοτών (Βαχαβιώλος, Ουζουνίδης, Μπένος)

Γήπεδο Διομήδειας: Απόλλων Διομήδειας – Κεραυνός Π. Κατραμίου (Γκαϊτατζής, Ιωαννίδης, Λιάρου)

Ρεπό: Δόξα Σταυρούπολης

Β2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Σάββατο 09/12, Ωρα 15:00)

Γήπεδο Γενησέας: Ελπίδας Γενησέας – Αετός Γοργόνας (Σουρουτζίδης, Μπούρας, Γαβριηλίδης)

Γήπεδο Κοτύλης: Κοτύλη – Ασπίδα Πηγαδίων (Καρπουζέλης, Ζαφειρίου, Μπένος)

Γήπεδο Χρύσας: Αναγέννηση Π. Χρύσας – Φίλιππος Δροσερού (Ανεστίδης, Πασχαλίδης Α., Γκώγος)

Γήπεδο Δροσερού: ΑΠΟΞ Ραιδεστός – Ατρόμητος Χρύσας (Κοτινούδης, Καρπουζέλης, Χρυσέλης Α.)

Ρεπό: ΑΠΟ Ξάνθης

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΙΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΤΗΣ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here