Γ’ Εθνική: Απόντος Βελή και με… μισό τον Λεχούδη ο ΓΑΣ Κομοτηνή πάλεψε αλλά λύγισε στον Πολύγυρο

Ένα πολύ κακό πρώτο δεκάλεπτο, που είχε ως αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ με 17 πόντους, ήταν αρκετό για να γνωρίσει ο ΓΑΣ Κομοτηνή την ήττα στον Πολύγυρο από τον τοπικό Αθλητικό Όμιλο.

Οι παίκτες της ομάδας της Χαλκιδικής ξεκίνησαν δυναμικά, προηγήθηκαν με 25-8 στο δεκάλεπτο και 44-26 στο ημίχρονο και από εκεί και πέρα έκαναν συντήρηση.

Ο ΓΑΣ Κομοτηνή που δεν είχε στην διάθεσή του τον τραυματία Βελή αλλά είχε μισό και τον Λεχούδη που λόγω ενός προβλήματος δεν κάνει προπονήσεις και έρχεται μόνο στους αγώνες, πάλεψε στην συνέχεια και κατάφερε να ροκανίσει την διαφορά, αλλά γνώρισε την ήττα.

Αρκεί ωστόσο να τονιστεί ότι ο μισός Λεχούδης έβαλε 15 πόντους, οπότε αν ήταν καλά τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά. Ωστόσο με τα αν δεν γράφεται ιστορία. Αυτή λέει ότι οι παίκτες του Νεοκλή Λεμονίδη γνώρισαν την ήττα με 76-64.

Διαιτητές: ΣιταρίδηςΛουλουδιάδης

Δεκάλεπτα : 25-8, 44-26 (ημίχρονο), 54-47, 76-64 (τελικό αποτέλεσμα)

ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ (Χαλκιάς) Χατζηυκυριακίδης 8, Πιπιλιάρης 16, Μπάρδος, Παυλέας 13, Μπέγος 15 (3), Καραγιαννάκης 3 (1), Νικολόπουλος 2, Νουκάρης 12 (1), Αποστολίδης 5, Δήμητσας.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Σκέμπη 7 (1), Αθανασίου, Λεχούδης 16 (2), Χατζηδημητρίου 12, Γιωτόπουλος 7 (1), Σημάκης 8, Παλάσκας 10 (2), Πανταζής, Χαλήλ 4.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΠΩΣ ΚΑΛΥΦΘΗΚΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΑΠΟ ΤΟ THRAKISPORTS ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ