Α2 Ανδρών: Η νέα ήττα (και) από το Κιλκίς βυθίζει στη Β’ Εθνική τους Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης

Ούτε απέναντι στον ΓΑΣ Κιλκίς που είχε μέχρι σήμερα μόλις μία νίκη στο πρωτάθλημα, μπόρεσαν οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης να πετύχουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Το μεσημέρι στο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» για την 6η αγωνιστική στον Βόρειο Όμιλο της Α2 Ανδρών, οι φιλοξενούμενοι έφτασα σε μια μάλλον εύκολη νίκη δεδομένης της διαφοράς δυναμικότητας των ομάδων.

Οι Κιλκισιώτες είχαν από την αρχή του παιχνιδιού ένα προβάδισμα, κλείνοντας στο ημίχρονο με τέσσερα γκολ διαφορά (10-14). Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι στα πρώτα πέντε λεπτά με ένα μίνι ξέσπασμα ισοφάρισαν, αλλά ο ΓΑΣ Κιλκίς από εκείνο το σημείο και μετά αύξανε συνεχώς τη διαφορά φτάνοντας στην ευρεία νίκη.

Έτσι έφτασε του πέντε πόντους στο πρωτάθλημα, ενώ οι Κύκλωπες παρέμειναν χωρίς πόντο στην βαθμολογία μετά από έξι αγώνες.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 1-5, 3-7, 7-10, 8-11, 10-14 (ημίχρονο) 14-14, 14-16, 17-20, 18-24, 21-29, 22-31 (τελικό αποτέλεσμα)

Διαιατητές: Σαπανίδης-Ηλιάδης, Δίλεπτα: 6-7, Πέναλτι: 4/6- 2/2

ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ηλίας Παπαχρήστου): Κωστόπουλος, Τζινέβης 6, Ξηρόπουλος, Καραβασίλης, Λαϊλισίδης 5, Μπασδάνης, Γλήνιας, Χαραλαμπίδης 2, Βαρδάκας, Χαριτούδης 1, Σπέντζος, Πιστόλας 5, Ισπανίδης, Καρβουνίδης 3, Σέλκος, Πατσιάρας.

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Γιάννης Λαζαρίδης): Μαυρόπουλος Α., Δεληγιάννης 4, Κοβλακάς, Φαχουρίδης A. 3, Γιαβασίδης, Μαυρόπουλος Χ. 5, Τοκατζόγλου 3, Δούγιας 5, Κεσίδης 6, Φαχουρίδης Σ. 5, Σακαλής, Αναστασιάδης, Ψάρρας, Βαφειάδης.