Super League: Ήττα στo Αγρίνιο για τους παίδες της Ξάνθης

Δεν τα κατάφεραν οι παίδες της Ξάνθης στο πρώτο παιχνίδι του Σαββάτου για τα πρωταθλήματα υποδομών και ηττήθηκαν με 2-0 στο Αγρίνιο από τον τοπικό Παναιτωλικό.

Οι παίκτες του Θόδωρου Καραγιαννίδη είχαν καλή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη δέχθηκαν δύο γκολ στο 50′ και το 68′ από στατικές φάσεις και οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με το τελικό 2-0.

Μετά και τη σημερινή ήττα η ομάδα του Θόδωρου Καραγιαννίδη παραμένει στους 7 βαθμούς και την δεύτερη θέση και περιμένει να δει τι θα κάνει ο ΠΑΣ Γιάννινα στο παιχνιδι με τον ΠΑΟΚ για να δει αν θα διατητηθεί εκεί.

AO ΞΑΝΘΗ (Θόδωρος Καραγιαννίδης): Κοτσάκης, Βαφειάδης, Ιγνατιάδης, Ευθυμιάδης, Χασάνογλου, Ζυπίδης, Κουράκ, Γκαρνέτας, Παπαδούδης (50′ Μπίλιας), Ασήμογλου (76′ Παροτσίδης), Αλή (65′ Κοντογιαννίδης).