Α2 Γυναικών: Λύγισε μετά από ματς… τριών ωρών με 13-15 στο τάι μπρέικ η Νίκη από τον Ναύαρχο Βότση

Την πρώτη της εντός έδρας ήττα γνώρισε αργά το βράδυ του Σαββάτου η Νίκη Αλεξανδρούπολης για το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

Μετά από συγκλονιστικό αγώνα που ξεπέρασε σε διάρκεια τις δυόμισι ώρες και ολοκληρώθηκε μετά τις δέκα το βράδυ στο Μιχάλης Παρασκευόπουλος, ηττήθηκε από τον Ναύαρχο Βότση με 3-2 σετ.

Οι Θεσσαλονικείς προηγήθηκαν δυο φορές, ισοφαρίστηκαν αντίστοιχες και τα πάντα κρίθηκαν στο τάι μπρέικ που πήγε στις λεπτομέρειες με 15-13 στις φιλοξενούμενες.

Νωρίτερα η αλήθεια είναι ότι ουσιαστικά μόνο στο πρώτο σετ υπήρχε εμφανής υπεροχή του Ναυάρχου Βότση. Η Νίκη ισοφάρισε δυο φορές με 26-24 και 25-23.

Ενιδαμέσως ο Ναύαρχος Βότσης είχε ξαναπάρει προβάδισμα με 25-22, σε μια αναμέτρηση που διαιτήτευσαν οι  Μαρκάτσας και Τονονίδης.

Τα σετ: 2-3 (16-25, 26-24, 22-25, 25-23, 13-15)

ΝΙΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Νικολαΐδου, Παρισάκη, Σιούγγαρη, Καρακύκλα, Χατζηνικολάου, Καλογεροπούλου, Κεκιτζόγλου (λ) / Καράμπαλη, Παπάζογλου