Γ’ Εθνική: Διπλό το Διδυμότειχο, νίκη και ο Ορφέας! Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής και η βαθμολογία του πρώτου ομίλου

Με τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση στον πρώτο όμιλο της Γ’ Εθνικής, με τον απολογισμό των Θρακιώτικων ομάδων να είναι 2 νίκες, 1 ισοπαλία και 2 ήττες.

Συγκεκριμένα η ΑΕ Διδυμοτείχου πήρε μεγάλο «διπλό» στο Σιδηρόκαστρο επί της Ελπίδας Σκουτάρεως, ενώ ο Ορφέας Ξάνθης που υποδέχθηκε τον Μέγα Αλέξανδρο Ξηροποτάμου πήρε επίσης τη νίκη που τον επανέφερε στις νίκες μετά από περίπου 3 εβδομάδες.

Η έτερη ομάδα της Ξάνθης αν και θα μπορούσε να επιστρέψει στη βάση της από την Καρπερή με το διπλό, τελικά δεν τα κατάφερε και έμεινε στην ισοπαλία με σκορ 1-1 με τον Μέγα Αλέξανδρο.

Τέλος οι δυο ομάδες της Κομοτηνής γνώρισαν αμφότερες δυστυχώς την ήττα στα σημερινά τους παιχνίδια. Η μεν Δόξα Προσκυνητών αντιμετώπισε τον… πρωτοπόρο πλέον ΑΟ Καβάλας στο «Ανθή Καραγιάννη» και αν και τον δυσκόλεψε πολύ τελικά γνώρισε την ήττα, ενώ το δε Σιδηροχώρι ηττήθηκε στην έδρα του από τον Αετό Ορφανού.

10. Δόξα Προσκυνητών 5 (6-10)

11. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 4 (3-7)

12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 2 (4-15)

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΠΩΣ ΜΕΤΕΔΩΣΕ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟ THRAKISPORTS