Α2 Ανδρών: Θρίαμβος της εκπληκτικής ΑΕ Κομοτηνής επί του “φαντάσματος” του Άρη

Μια εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η ΑΕΚ Κομοτηνής που νίκησε με “περίπατο” τις φανέλες του Αρη με 3-0.

Το παιχνίδι δεν αντέχει κριτικής απέναντι σε μια ομάδα που οδεύει σε μια αποτυχημένη ακόμη χρονιά, με την ομάδα της Κομοτηνης να παίρνει έυκολα τα πρώτα δύο σετ με 25-18 και 25-15.

Μάχη έγινε στο τρίτο σετ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 14-17, ωστόσο η ΑΕΚ με ένα μικρό σερί ισοφάρισε με το σκορ στο 18-18 και στη συνέχεια πέρασε μπροστά με 22-19. Ο Άρης μείωσε 24-23, αλλά η ΑΕΚ του Ηλία Κρεούζη επικράτησε με 25-23 απέναντι στους Θεσσαλονικείς που τελικά στον πάγκο τους είχαν νέο προπονητή τον Στέλιο Κουτουνίδη.

Με την νίκη της αυτή η ΑΕΚ έφτασε τους 8 βαθμούς και ανέβηκε στην δεύτερη θέση, ενώ από την άλλη ο Άρης έμεινε στους 4.

Τα σετ: 3-0 (25-18, 25-15, 25-23)

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Κρεούζης): Χριστάκος, Δαλδαβερένης, Δεληγιαννίδης, Μπουφίδης, Στοϊλούδης, Χριστουηλίας, Παπαδάκος, Παπαγεωργίου, Μετγιάζης, Ανδρεάδης, Αρχοντούδης(λ), Βαργεμιτζίδης

ΆΡΗΣ (Κουτουνίδης): Πρώιος, Γραμμενούδης, Τσατσούλης, Σκαρλατίδης, Μέλκας, Κατσιαφλάκας, Χασιαπέτης, Τσαλικιάν, Ωρολογάς, Βιλδιρίδης, Ρωμαλιάδης (λ), Χατζηαράπης, Σταυρίδης