Α2 Ανδρών: Πρωτιά για τον Άθλο Ορεστιάδας μετά την μεγάλη νίκη επί της αήττητης Καλαμαριάς

Μια πολύ μεγάλη νίκη επί της πρωτοπόρου και αήττητης ομάδα του Απόλλωνα Καλαμαριάς πέτυχε στο “Νίκος Σαμαράς” στην Ορεστιάδα ο Άθλος και πέρασε μόνος πρώτος στην κορυφή για την 4η αγωνιστική της Α2 Ανδρών.

Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό στα δυο πρώτα σετ του αγώνα με τους γηπεδούχους του Παναγιώτη Τσιακμάκη να επικρατούν με 26-24 και τους Θεσσαλονικείς να απαντούν επίσης μετά από πολλές ισοπαλίες στο σετ με 25-27. Στο τρίτο σετ η ομάδα της Ορεστιάδας έκανε “περίπατο” με 25-15 κάνοντας το 2-1 σετ και με καλή ψυχολογία επικράτησε στο τέταρτο σετ με 25-21 παίρνοντας το τρίτο σερί νικηφόρο αποτέλεσμα.

Ο Αθλος έτσι έφτασε τους 10 βαθμούς και προσπέρασε του “Πόντιους” που έμειναν στους 9 πέφτοντας στην δεύτερη θέση.

Τα σετ: 3-1 (26-24, 25-27, 25-15, 25-21)

ΆΘΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ: Καψαλιάρης, Τσιαμίτας, Διαμαντίδης, Τριανταφυλλίδης, Χουσίδης, Καρδαμανίδης, Σπανός (λ) / Αλεξούδης, Μποκαλίδης