Β’ Εθνική: Με εκπληκτικά γκολ της Ευαγγελίας Κατσαρού “απέδρασαν” από την Θεσσαλονίκη οι Βασίλισσες

Την πρώτη της νίκη στην σεζόν πήρε η Βασίλισσα Θράκης στην Καλαμαριά και στην Νέα Κρηνη Θεσσαλονικης απέναντι στον νεοφώτιστο Άγιο Γεώργιο με 0-2.

Η Ευαγγελία Κατσαρού έκανε το 0-1 με αρχικά με απ’ ευθείας φάουλ και στην συνέχεια με αριστοτεχνικό απ’ ευθείας κόρνερ και λάθος εκτίμηση της τερματοφλυλακα των γηπεδούχων διαμόρφωσε το 0-2 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αγ. Γεώργιος πίεσε αλλά με καλή άμυνα και σε καλή μέρα την Παρσόνογλου το 0-2 παρέμεινε και η Βασίλισσα πήρε το πρώτο της τρίποντο φτάνοντας τους 4 βαθμούς, με την Κρηνη να μένει στους 3.

ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΘΡΑΚΗΣ: Παρσόνογλου, Χατζηαντωνίου, Ναλμπάντη, Παπατζέλου, Κατσαρού (80′ Γκούγκη), Γκονζάλες, Τσιρδάνη, Πόρναλη (60′ Μπουργουτζόγλου), Μετοικίδου, Βλάχου, Μαυρομάτη