ΕΠΣ Έβρου: Εξάρα η ΑΕΚ στο ντέρμπι, τρεις τετραπλασίασαν τις νίκες τους! Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους της Β’ Κατηγορίας

 

Με την 4η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα και στους τρεις ομίλους της Β’ Κατηγορίας, όπου σημειώθηκαν 66 τέρματα σε 16 παιχνίδια, από τα οποία τα 31 στο Νότιο Όμιλο.

Εκεί στην κορυφή βρίσκεται η ΑΕΚ Έβρου που με χατ τρικ του πρωην της ΑΕΔ Ανδρέα Καλυμνιού διέλυσε τον ΑΟ Δορίσκου με 6-1 και έκανε  το τέσσερα στα τέσσερα.

Στον Κεντρικό Όμιλο στην πρώτη θέση βρίσκεται μόνος ο Ορφέας Σοφικού που κέρδισε στο ντέρμπι την Δόξα Δόξης, ενώ τέλος στον Βορρά στην κορυφή μόνο πρώτο βρίσκεται το Νεοχώρι μετά την νίκη του επί της Δόξας Στέρνας.

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στην Β’ Κατηγορία και οι βαθμολογίες ανά όμιλο:

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Ακρίτας Ορμενιου – Ακρίτας Νέας Βύσσας 0-5
ΠΑΕ Ριζίων – Θύελλα Κυπρίνου 2-3
Δόξα Ορεστιάδας – Ένωση Οινόης 1-1
Δόξα Στέρνας – ΑΟ Νεοχωρίου 0-2
Ορφέας Δικαίων – Ηρακλής Σαγήνης 1-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 4 ΑΓΩΝΕΣ)
1. ΑΟ Νεοχωρίου 12 (8-0)
2. Ακρίτας Νέας Βύσσας 10 (18-3)
-. Θύελλα Κυπρίνου 10 (10-6)
4. Ακρίτας Ορμενίου 6 (5-10)
-. ΠΑΕ Ριζίων 6 (8-6)
-. Ηρακλής Σαγήνης 6 (6-7)
7. Δόξα Ορεστιάδας 4 (10-8)
8. Ένωση Οινόης 2 (4-8)
9. Δόξα Στέρνας 1 (3-8)
10. Ορφέας Δικαίων 0 (4-20)

ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕ Διδυμοτείχου Β’ – Πέπλος 1-2
ΠΑΟΚ Ισαακίου – Ατρόμητος Ασπρονερίου 1-3
Δόξα Δόξας – Ορφέας Σοφικού 1-2
Ασπίδα Θουρίου – Δόξα Ελληνοχωρίου 0-4
Πυρσός Σιδηρούς – Ακρίτας Δαδιάς 1-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 4 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Ορφέας Σοφικού 12 (9-4)
2. ΑΣ Πέπλου 9 (7-2)
-. Πυρσός Σιδηρού 7 (9-4)
-. Δόξα Δόξας 7 (8-5)
5. Ατρόμητος Ασπρονερίου 6 (6-8)
6. ΑΕ Διδυμοτείχου Β’ 5 (6-6)
7. Ασπίδα Θουρίου 4 (4-11)
-. Δόξα Ελληνοχωρίου 4 (8-7)
9. Ακρίτας Δαδιάς 3 (6-9)
10. ΠΑΟΚ Ισαακίου 0 (3-10)

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕΚ Έβρου – ΑΟ Δορίσκου 6-1
Μαΐστρος – Ατρόμητος Άβαντα 4-0
ΑΟ Αρίστεινου – ΑΟ Ν. Χηλής 1-1
Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης – Αλεξ ΑΟ Θράκης 0-6
Εθνικός Αλεξανδρούπολης Β’ – ΑΟ Μοναστηρακίου 3-0
Ασπίδα Βρυσούλας – ΑΟ Καππαδοκων 2-7
Ρεπό: ΑΟ Μάκρης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 4 ΑΓΩΝΕΣ)
1. ΑΕΚ Έβρου 12 (17-3)
2. ΑΟ Δορίσκου 9 (13-9)
-. ΑΟ Μαΐστρου 9 (14-3)
4. ΑΟ Αρίστεινου 7 (7-1)*
5. Εθνικός Αλεξανδρούπολης Β’ 6 (7-9)
-. ΑΟ Καππαδοκών 6 (8-6)
-. Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης 6 (2-7)
-. Άλεξ ΑΟ Θράκης 6 (15-13)
9. ΑΕ Ν. Χηλής 4 (6-3)*
10. ΑΟ Μάκρης 3 (4-6)*
-. ΑΟ Μοναστηρακίου 3 (3-12)
12.Ατρόμητος Άβαντα 0 (4-12)
-. Ασπίδα Βρυσούλας 0 (2-18)*

* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here