Γ’ Εθνική: Μοιρασιά στα δύο ντέρμπι της Θράκης! Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής και η βαθμολογία του πρώτου ομίλου

Δύο Θρακιώτικα ντέρμπι είχαμε αυτή την αγωνιστική στον πρώτο όμιλο της Γ’ Εθνικής, όπου συμμετέχουν οι πέντε ομάδες της Θράκης, και το αποτέλεσμα τους ήταν το ίδιο, αφού έληξαν ισόπαλα.

Συγκεκριμένα στην Κομοτηνή το ντέρμπι της Ροδόπης ανάμεσα σε Δόξα Προσκυνητών και Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου έληξε με σκορ 2-2, αφού οι «τυπικά» φιλοξενούμενοι στο δεύτερο ημίχρονο ήταν εμφανώς ανώτεροι και κατάφεραν να σώσουν το κακό πρώτο μέρος ισοφαρίζοντας το 2-0.

Από την άλλη στο έτερο Θρακιώτικο ντέρμπι, αυτό ανάμεσα στην ΑΕ Διδυμοτείχου και τον Ορφέα Ξάνθης, δεν είχαμε πολλές φάσεις και κυριάρχησε το παιχνίδι κατοχής, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ενώ τέλος στη Φελώνη, ο Άρης Αβάτου ήταν πιο αποφασισμένος και με το γκολ του Πέτρου Σαρηγιαννίδη κατάφερε να πάρει τη νίκη επί του Νέστου Χρυσούπολης με 1-0, μια νίκη που αποτελεί την δεύτερη στην παρθενική του συμμετοχή στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

-. Δόξα Προσκυνητών 5 (5-9)

10. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 4 (3-6)

11. Αετός Ορφανού 3 (3-6)

12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 2 (4-14)

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΠΩΣ ΜΕΤΕΔΩΣΕ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟ THRAKISPORTS