Γ’ Εθνική: Ήττα στην Ελευθερούπολη για την μέτρια ΑΕ Κομοτηνής

Κακή εμφάνιση και ήττα στην Ελευθερούπολη απέναντι σε μια δυνατή, ενισχυμένη και πρωτοπόρο ομάδα που στοχεύει την άνοδο γνώρισε η ΑΕ Κομοτηνής.

Η ομάδα της Κομοτηνής ήταν πολύ κακή από την αρχή του αγώνα και με διψήφιες διαφορές στο σκορ με το πρώτο δεκάλεπτο να είναι καταστροφικό και τους Καβαλιώτες μπροστά με +14 (28-14) και το ημίχρονο να λήγει κοντά στους 20 πόντους με 47-29. Η ΑΕΚ έσφυξε λίγο την άμυνα της και μείωσε στο 30′ σε 64-51 με την Ελευθερούπολη στο 35′ να ξεφεύγει με 74-56 με το τελικό 80-66 να είναι πολύ τιμητικό για τους Κομοτηναίους.

Δεκάλεπτα: 28-14, 47-29, 64-51, 80-66

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου, Κωνσταντάρας, Στυλίδης 14 (1), Γαϊτανίδης 2, Μασάδης 6 (1), Κουκουλίδης, Θεοδωράκος 17 (4), Μανάκας 5 (1), Απαζίδης 2, Ιωάννου 9 (1), Λογοθέτης, Βοϊβατόπουλος 25.

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Στοάκης): Καραμανλής, Παπαδόπουλος, Καραμπίνης 13 (2), Θεοδωρίδης 2, Δάτσης 11 (1), Κουτσοβασίλης 13 (3), Χρήστου, Λαγογιάννης 1, Βαχαρίδης 4, Σπέντζος 10 (3), Κυφωνίδης 12 (1).

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙξΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΤΗΣ ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ OΠΩΣ ΜΕΤΑΔΩΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ LIVE TOY THRAKISPORTS ME ENA KΛΙΚ ΕΔΩ