ΕΠΣ Έβρου: Νίκη κορυφής στο φινάλε για την Θράκη Φερών επί του Άρδα Καστανέων

Tις νίκες της στο πρωτάθλημα διπλασίασε η Θράκη Φερών που επικράτησε του αξιόμαχου Άρδα Καστανέων με 2-0.

Η ομάδα του Τάκη Λαμπίδη βρίσκεται μόνη στην κορυφή της Α’ κατηγορίας αφού είναι η μόνη ομάδα της κατηγορίας που πέτυχε το δυο στα δυο στην αρχή του πρωταθλήματος.

Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε ισόπαλο 0-0 παρά την υπεροχή της Θράκης, καθώς δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει καμία ευκαιρία από αυτές που δημιούργησε.

Στο β’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, αλλά ο Άρδας ήταν αυτός που έχασε την πιο σημαντική ευκαιρία του ματς ως εκείνη την ώρα, με τον τερματοφύλακα της Θράκης Γκαιδαρζάκη να αποκρούει εντυπωσιακά κρατώντας το 0-0.

Η πίεση τελικά που ασκούσε η Θράκη καρποφόρησε προς το τέλος όταν στο 81′ μετά από φάση διαρκείας ο Τσιπλάκης που είχε μπει ως αλλαγή νωρίτερα, με άπιαστο πλασέ έκανε το 1-0. Λίγο πριν την λήξη του ματς το σκορ διαμορφώθηκε σε 2-0 μετά από σέντρα του Τσιπλάκη και πολύ καλή κεφαλιά του Πέτρος Μπάμπιτς που νικησε τον Ντινούδη.