ΕΠΣ Έβρου: «Φουρτούνες» με πολλά τέρματα στην πρεμιέρα της Β’ Κατηγορίας! Τα αποτελέσματα και στους τρεις ομίλους…

 

Πρεμιέρα στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Έβρου είχαμε εκτός από την Α’ Κατηγορία και στους τρεις ομίλους της Β’ Κατηγορίας, όπου σημειώθηκαν αρκετά μεγάλα σκορ με 68 τέρματα σε 16 παιχνίδια.

Με το δεξί έκανε το ντεμπούτο της στο πρωτάθλημα η Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης, ενώ αντίθετα βαριά ήττα με εξάρα γνώρισε ο ΑΟ Θράκης. Επίσης με μεγάλη νίκη επέστρεψε στα γήπεδα της ΕΠΣ Έβρου ο Πέπλος.

Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας στην Β’ Κατηγορία:

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕ Ν. Χηλής – ΑΟ Μοναστηρακίου 4-0
ΑΟ Θράκης – ΑΟ Δορίσκου 2-6
Ατρόμητος Άβαντα – ΑΟ Μάκρης 0-2
ΑΟ Καππαδοκών – ΑΟ Μαΐστρου 0-3
Φουρτούνα Αλεξανδρούποληςπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης Β’ 1-0
Ασπίδα Βρυσούλας – ΑΕΚ Έβρου 0-6
Ρεπό: ΑΟ Αρίστεινου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΕΚ Έβρου 3 (6-0)
-. ΑΕ Ν. Χηλής 3 (4-0)
-. ΑΟ Δορίσκου 3 (6-2)
-. ΑΟ Μαΐστρου 3 (3-0)
-. ΑΟ Μάκρης 3 (2-0)
-. Φουρτούνα Αλεξ/πολης 3 (1-0)
7. Αρίστεινο 0 (0-0)*
8. Εθνικός Αλεξανδρούπολης Β’ (0-1)
-. Ατρόμητος Άβαντα 0 (0-2)
-. ΑΟ Καππαδοκών 0 (0-3)
-. ΑΟ Θράκης 0 (2-6)
-. ΑΟ Μοναστηρακίου 0 (0-4)
-. Ασπίδα Βρυσούλας 0 (0-6)

* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους

ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Ασπίδα Θουρίου – ΑΣ Πέπλου 0-4
Δόξα Δόξας – ΠΑΟΚ ΟΦ Ισαακίου 2-0
Δόξα Ελληνοχωρίου – ΑΕ Διδυμοτείχου Β’ 2-2
Ακρίτας Δαδιάς – Ορφέας Σοφικού 2-3
Πυρσός Σιδηρού – Ατρόμητος Ασπρονερίου 5-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Πυρσός Σιδηρού 3 (5-0)
-. ΑΣ Πέπλου 3 (4-0)
-. Δόξα Δόξας 3 (2-0)
-. Ορφέας Σοφικού 3 (3-2)
5. ΑΕ Διδυμοτείχου Β’ 1 (2-2)
-. Δόξα Ελληνοχωρίου 1 (2-2)
7. Ακρίτας Δαδιάς 0 (2-3)
-. ΠΑΟΚ ΟΦ Ισαακίου 0 (0-2)
-. Ασπίδα Θουρίου (0-4)
-. Ατρόμητος Ασπρονερίου 0 (0-5)

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Δόξα Στέρνας – Ακρίτας Ορμενίου 2-3
ΠΑΕ Ριζίων – ΓΣ Οινόης 3-1
Ορφέας Δικαίων – Ακρίτας Νέας Βύσσας 0-8
Ηρακλής Σαγήνης – ΑΟ Νεοχωρίου 0-2
Θύελλα Κυπρίνου – Δόξα Ορεστιάδας 3-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ακρίτας Νέας Βύσσας 3 (8-0)
-. ΠΑΕ Ριζίων 3 (3-1)
-. Ακρίτας Ορμενίου 3 (3-2)
-. Θύελλα Κυπρίνου 3 (3-2)
-. ΑΟ Νεοχωρίου 3 (2-0)
6. Δόξα Στέρνας 0 (2-3)
-. Δόξα Ορεστιάδας 0 (2-3)
-. ΓΣ Οινόης 0 (1-3)
-. Ηρακλής Σαγήνης 0 (0-2)
-. Ορφέας Δικαίων 0 (0-8)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here