Γ’ Εθνική: Το πλήρες πρόγραμμα των 22 αγωνιστικών του Α’ Ομίλου όπου μετέχουν οι ομάδες της Θράκης

 

Αρκετό ενδιαφέρον έχει η κλήρωση του  φετινού πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής, και συγκεκριμένα του πρώτου ομίλου όπου μετέχουν οι πέντε Θρακιώτικες ομάδες, και έχουμε Θρακιώτικο ντέρμπι όχι μόνο στην πρεμιέρα, αλλά και στην τελευταία αγωνιστική.

Συγκεκριμένα η πρώτη αγωνιστική ξεκινά με το μοναδικό Θρακιώτικο ντέρμπι που είχαμε την περσινή σεζόν, αφού την Κυριακή 1 Οκτωβρίου, ο Ορφέας Ξάνθης θα φιλοξενήσει στο γήπεδο του ΑΟΞ, την Δόξα Προσκυνητών, ενώ στην 22η αγωνιστική θα κλείσουμε με το Θρακιώτικο ντέρμπι των νεοφώτιστων Άρη Αβάτου με αντίπαλο την Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου στο γήπεδο της Βιστωνίδας.

Πριν πραγματοποιηθεί η κλήρωση συζητήθηκε και το ενδεχόμενο της τοποθέτησης του Ηρακλή Θεσσαλονίκης στον πρώτο όμιλο, αυτόν δηλαδή που συμμετέχουν και οι Θρακιώτικες ομάδες, μετά την οριστική δήλωση συμμετοχής της ομάδα της Θεσσαλονίκης, όμως τελικά τοποθετήθηκε στον Β’ όμιλο, μαζί με όλες τις υπόλοιπες ομάδες της Θεσσαλονίκης και ο οποίος θα αποτελείται πλέον από 15 ομάδες.

Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα του πρώτου ομίλου παρακάτω:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12η
ΑΕ Διδυμοτείχου -Νέστος Χρυσούπολης
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Απόλλων Παραλιμνίου
Μ.Αλέξανδρος Καρπερής-Αετός Ορφανού
Καβάλα-Άρης Αβάτου
Ορφέας Puma Ξάνθης-Δόξα Προσκυνητών
Ελπίς Σκουτάρεως-Μ.Αλέξανδρος Ξηροποτάμου

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου- ΑΕ Διδυμοτείχου
Νέστος Χρυσούπολης-Μ.Αλέξανδρος Καρπερής
Απόλλων Παραλιμνίου-Καβάλα
Αετός Ορφανού-Ορφέας Puma Ξάνθης
Άρης Αβάτου-Ελπίς Σκουτάρεως
Μ.Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Δόξα Προσκυνητών

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η
ΑΕ Διδυμοτείχου -Μ.Αλέξανδρος Καρπερής
Καβάλα-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
Ορφέας Puma Ξάνθης-Νέστος Χρυσούπολης
Ελπίς Σκουτάρεως-Απόλλων Παραλιμνίου
Μ.Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Αετός Ορφανού
Δόξα Προσκυνητών-Άρης Αβάτου

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15η
Καβάλα- ΑΕ Διδυμοτείχου
Μ.Αλέξανδρος Καρπερής-Ορφέας Puma Ξάνθης
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Ελπίς Σκουτάρεως
Νέστος Χρυσούπολης-Μ.Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
Απόλλων Παραλιμνίου-Δόξα Προσκυνητών
Άρης Αβάτου-Αετός Ορφανού

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16η
ΑΕ Διδυμοτείχου -Ορφέας Puma Ξάνθης
Ελπίς Σκουτάρεως-Καβάλα
Μ.Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Μ.Αλέξανδρος Καρπερής
Δόξα Προσκυνητών-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
Άρης Αβάτου-Νέστος Χρυσούπολης
Αετός Ορφανού-Απόλλων Παραλιμνίου

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17η
Ελπίς Σκουτάρεως- ΑΕ Διδυμοτείχου
Ορφέας Puma Ξάνθης-Μ.Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
Καβάλα-Δόξα Προσκυνητών
Μ.Αλέξανδρος Καρπερής-Άρης Αβάτου
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Αετός Ορφανού
Νέστος Χρυσούπολης-Απόλλων Παραλιμνίου

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η
ΑΕ Διδυμοτείχου -Μ.Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
Δόξα Προσκυνητών-Ελπίς Σκουτάρεως
Άρης Αβάτου-Ορφέας Puma Ξάνθης
Αετός Ορφανού-Καβάλα
Απόλλων Παραλιμνίου-Μ.Αλέξανδρος Καρπερής
Νέστος Χρυσούπολης-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 19η
Δόξα Προσκυνητών- ΑΕ Διδυμοτείχου
Μ.Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Άρης Αβάτου
Ελπίς Σκουτάρεως-Αετός Ορφανού
Ορφέας Puma Ξάνθης-Απόλλων Παραλιμνίου
Καβάλα-Νέστος Χρυσούπολης
Μ.Αλέξανδρος Καρπερής-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 20η
ΑΕ Διδυμοτείχου-Άρης Αβάτου
Αετός Ορφανού-Δόξα Προσκυνητών
Απόλλων Παραλιμνίου-Μ.Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
Νέστος Χρυσούπολης-Ελπίς Σκουτάρεως
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Ορφέας Puma Ξάνθης
Μ.Αλέξανδρος Καρπερής-Καβάλα

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 21η
Αετός Ορφανού- ΑΕ Διδυμοτείχου
Άρης Αβάτου-Απόλλων Παραλιμνίου
Δόξα Προσκυνητών-Νέστος Χρυσούπολης
Μ.Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
Ελπίς Σκουτάρεως-Μ.Αλέξανδρος Καρπερής
Ορφέας Puma Ξάνθης-Καβάλα

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 22η
Απόλλων Παραλιμνίου-Διδυμότειχο
Νέστος Χρυσούπολης-Αετός Ορφανού
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Άρης Αβάτου
Μ.Αλέξανδρος Καρπερής-Δόξα Προσκυνητών
Καβάλα-Μ.Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
Ορφέας Puma Ξάνθης-Ελπίς Σκουτάρεως

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here