Δυνατό φιλικό με 5 τέρματα στην Αλεξανδρούπολη ανάμεσα σε Ιπποκράτη και Δόξα Γρατινής

Σε ένα φιλικό προετοιμασίας που έγινε στο γήπεδο Δραγάνας αναμετρήθηκαν δυο από τις καλύτερες ομάδες της ΕΠΣ Έβρου και της ΕΠΣ Θράκης, ο γηπεδούχος Ιπποκράτης του Βασίλη Τσιομλεκίδη και η Δόξα Γρατινής του Τάσου Μπόζη.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν ακόμα μια νίκη σε ένα δυνατό φιλικό μετά από αυτό με την Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου και παρά της απουσίες τους λόγω … ορκωμοσιών επικράτησαν με 2-3 του Ιπποκράτη που είχε επίσης απόντες, σε ένα παιχνίδι όπου οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο.

Το παιχνίδι έγινε κάτω από αρκετή ζέστη και μετά την διακοπή για να δροσιστούν οι 22 ποδοσφαιριστές η Γρατινή “ξέσπασε” και σκόραρε μέχρι το ημίχρονο τρεις φορές με τους Σεφκέτ “Σιλο”, Καμζέλα και Αντωνιάδη. Στο δεύτερο μέρος ο Ιπποκράτης πίεσε και κατάφερε να μειώσει σε 1-3 με απ’ ευθείας φάουλ του Πυλούδη και με πλασέ του Μακιτσιάν που έγραψε το τελικό 2-3.