ΕΠΣ Ξάνθης: Χορταστικό παιχνίδι και μοιρασμένα γκολ στην αναμέτρηση του Εχίνου με τον Ηρακλή Ζυγού

Σε μία πολύ όμορφη αναμέτρηση, με πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και τέσσερα γκολ, Εχίνος και Ηρακλής Ζυγού ήρθαν ισόπαλοι 2-2 στην πρώτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 15′ με τον Χατζηχασάνογλου, σκορ το οποίο διατηρήθηκε σε όλο το πρώτο ημίχρονο, παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησαν και οι δύο ομάδες.

Το παιχνίδι ήταν εξίσου ωραίο και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον φιλοξενούμενο Ηρακλή να ισοφαρίζει στο 60′ με τον Πανταζίδη, όμως στο 65′ ο Χότσκα με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-1. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε στο 75′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Μυγγίδης.

ΕΧΙΝΟΣ ΣΠΟΡ (Καμπούρ – Γιουρούκ): Ζώης, Μποασή, Τζομιάδης, Μουαρέμογλου (82′ Χατζηνίκος), Καδρή, Κισά, Μιχαηλίδης (68′ Κάλφα), Χότσκα, Χατζηχασάνογλου, Σερίφογλου, Γεωργιάδης.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΖΥΓΟΥ (Δημητριάδης): Ευκαρπίδης, Δημητριάδης, Κελέσης (53′ Κριεζής), Μπάτζιος, Αρσενίου, Χασιώτης, Ψαρόπουλος (68′ Παπαδόπουλος), Κτίστης (55′ Τσακίρ Σουλεϊμάν), Μυγγίδης, Ζωσιμίδης, Πανταζίδης.