Βασικός ο Παπάζογλου, αλλαγή ο Ξενιτίδης στη φιλική ήττα της Εθνικής Νέων από τη Λετονία

Με τον Δημήτρη Παπάζογλου να ξεκινάει βασικός και να αγωνίζεται για 70 λεπτά και τον Γιώργο Ξενιτίδη να μπαίνει αλλαγή στο 55′, η Εθνική Νέων ηττήθηκε σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Αγρίνιο και το γήπεδο του Παναιτωλικού από την αντίστοιχη της Λετονίας με 1-2.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 51′ ενώ στο 65′ διπλασίασαν τα τέρματα τους. Στο 81′ η Λετονία έμεινε με 10 παίκτες και στο 85′ ο Εμμανουηλίδης μείωσε στο τελικό 1-2.

Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν εκ νέου τη Δευτέρα 4 Σεπτεμβρίου στις 17:00 και πάλι στο γήπεδο του Παναιτωλικού.

ΕΛΛΑΔΑ: Στεργιάκης- Τάμπας (70′ Πετράκης), Νταλακούρας (55′ Ξενιτίδης), Τζοβάρας (55′ Εμμανουηλίδης), Χατζηδίμπας (70′ Πέιος), Καμπέτσης, Γιούσης (55′ Τριμμάτης), Κωστανάσιος, Δημητρίου (55′ Μπαξεβάνος), Ζήσης (55′ Μπούσης), Παπάζογλου (70′ Γαλούπης).