Γ’ Εθνική: Φιλική ήττα από τη Δόξα Δράμας για τον Άρη Αβάτου που “έχασε” και τον Δόντσο

Την ήττα με 3-1 γνώρισε στη Δράμα από τη Δόξα ο Άρης Αβάτου, σε ένα πολύ δυνατό φιλικό, με πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Το μοναδικό τέρμα του Άρη Αβάτου πέτυχε ο Κοτόπουλος στο 30′, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε στο 40′ και δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 53′ με τον Λίτσκα ισοφάρισαν σε 1-1. Δύο λεπτά αργότερα ο Μαρκόπουλος έβαλε τη Δόξα μπροστά στο σκορ, ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 68′ ο Ραγκέλοφ.

Άτυχος στάθηκε ο Δόντσος, ο οποίος υπέστη βαρύ διάστρεμμα και θα μείνει πάνω από ένα μήνα εκτός αγωνιστικών υποχρεώσεων.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Διγκόζης): Μένκα (46’ Βούρας), Ρεβυθόπουλος (46’ Σταματόπουλος), Βιτλής,  Γκότοβος (75’ Κασμερίδης), Καραγιαννίδης (70΄Παπαζούδης), Νταντίδης (80’ Παρασκευάς), Τσούστης (46’ Ζιγκερίδης), Παναγιωτούδης (46’ Νατσιόπουλος), Μαρκόπουλος (80’ Γκουτζίδης), Ματσούκας (75’ Παπαδόπουλος), Λίτσκας (60’ Ραγκέλοφ).

ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ (Κετσιεμενίδης): Αμουτζάκης, Καλαϊτζίδης, Ψεμματάς, Κουτσούμπας, Παπαδιώτης, Δόντσος, Ταχτσίδης, Γκέκας, Σαρηγιαννίδης, Κοτόπουλος, Μελισσόπουλος. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Εμίνογλου, Κιουμουρτζής, Κουτίνης, Κελεσιάδης και Τουργαΐδης.