ΕΠΣ Ξάνθης: Το αναλυτικό πρόγραμμα των δύο ομίλων της Β’ Κατηγορίας για τη σεζόν 2017-2018

 

Στο συνεδριακό χώρο του ενωσιακού γηπέδου της ΕΠΣ Ξάνθης, πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Δευτέρας η κλήρωση του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Ξάνθης το οποίο αναφορικά με την B’ Κατηγορία θα αποτελείται από 18 ομάδες, χωρισμένες ισομερώς σε δύο ομίλους, με τους πρωταθλητές κάθε ομίλου να παίρνουν την άνοδο για την Α’ Κατηγορία.

Στο πρωτάθλημα, μετά την αναδιάρθρωση που έγινε, θα συμμετέχουν όλες οι ομάδες που πέρυσι μετείχαν στο πρωτάθλημα της Α2 Κατηγορίας, και τερμάτισαν από την 6η θέση και κάτω, αλλά και όσες ακόμα ομάδες δήλωσαν συμμετοχή και τη σεζόν που μας πέρασε αγωνιζόντουσαν στο πρωτάθλημα της Β’ και Γ’ Κατηγορίας.

Για να μην μετέχουν, όμως όλες οι «δυνατές» ομάδες, κυρίως της Α2 Κατηγορίας και ο πρωταθλητής της Β’ σε έναν όμιλο, και να έχει περισσότερο ενδιαφέρον το πρωτάθλημα από την ΕΠΣ χωρίστηκαν εναλλάξ οι όμιλοι και έτσι αναμένουμε ένα πρωτάθλημα γεμάτο ενδιαφέρον και μεγάλες μάχες. Η πρεμιέρα προγραμματίζεται για τις 23-24 Σεπτεμβρίου.

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η Αγωνιστική

ΑΠΟΞ – Ατρόμητος Χρύσας

Κοτύλη – ΑΠΟΞ Ραιδεστός

Φίλιππος Δροσερού – Αετός Γοργόνας

Αναγέννηση Π. Χρύσας – Ασπίδα Πηγαδίων

Ρεπό: Ελπίδα Γενισέας

2ηΑγωνιστική

Ατρόμητος Χρύσας – Κοτύλη

Ελπίδα Γενισέας – ΑΠΟΞ

Αετός Γοργόνας – Ασπίδα Πηγαδίων

ΑΠΟΞ Ραιδεστός – Αναγέννηση Π. Χρύσας

Ρεπό: Φίλιππος Δροσερού

3η Αγωνιστική

ΑΠΟΞ – Κοτύλη

Φίλιππος Δροσερού – Ελπίδα Γενισέας

Αναγέννηση Π. Χρύσας – Ατρόμητος Χρύσας

Αετός Γοργόνας – ΑΠΟΞ Ραιδεστός

Ρεπό: Ασπίδα Πηγαδίων

4η Αγωνιστική

Ατρόμητος Χρύσας – Αετός Γοργόνας

Ελπίδα Γενισέας – Ασπίδα Πηγαδίων

Κοτύλη – Αναγέννηση Π. Χρύσας

Φίλιππος Δροσερού – ΑΠΟΞ

Ρεπό: ΑΠΟΞ Ραιδεστός

5η Αγωνιστική

ΑΠΟΞ – Αναγέννηση Π. Χρύσας

Ασπίδα Πηγαδίων – Φίλιππος Δροσερού

Αετός Γοργόνας – Κοτύλη

ΑΠΟΞ Ραιδεστός – Ελπίδα Γενισέας

Ρεπό: Ατρόμητος Χρύσας

6η Αγωνιστική

Ελπίδα Γενισέας – Ατρόμητος Χρύσας

Φίλιππος Δροσερού – ΑΠΟΞ Ραιδεστός

Αναγέννηση Π. Χρύσας – Αετός Γοργόνας

Ασπίδα Πηγαδίων – ΑΠΟΞ

Ρεπό: Κοτύλη

7η Αγωνιστική

Ατρόμητος Χρύσας – Φίλιππος Δροσερού

Κοτύλη – Ελπίδα Γενισέας

Αετός Γοργόνας – ΑΠΟΞ

ΑΠΟΞ Ραιδεστός – Ασπίδα Πηγαδίων

Ρεπό: Αναγέννηση Π. Χρύσας

8η Αγωνιστική

ΑΠΟΞ – ΑΠΟΞ Ραιδεστός

Φίλιππος Δροσερού – Κοτύλη

Αναγέννηση Π. Χρύσας – Ελπίδα Γενισέας

Ασπίδα Πηγαδίων – Ατρόμητος Χρύσας

Ρεπό: Αετός Γοργόνας

9η Αγωνιστική

Ελπίδα Γενισέας – Αετός Γοργόνας

Κοτύλη – Ασπίδα Πηγαδίων

Αναγέννηση Π. Χρύσας – Φίλιππος Δροσερού

ΑΠΟΞ Ραιδεστός – Ατρόμητος Χρύσας

Ρεπό: ΑΠΟΞ

10η Αγωνιστική

Ατρόμητος Χρύσας – ΑΠΟΞ

ΑΠΟΞ Ραιδεστός – Κοτύλη

Αετός Γοργόνας – Φίλιππος Δροσερού

Ασπίδα Πηγαδίων – Αναγέννηση Π. Χρύσας

Ρεπό: Ελπίδα Γενισέας

11η Αγωνιστική

Κοτύλη – Ατρόμητος Χρύσας

ΑΠΟΞ – Ελπίδα Γενισέας

Ασπίδα Πηγαδίων – Αετός Γοργόνας

Αναγέννηση Π. Χρύσας – ΑΠΟΞ Ραιδεστός

Ρεπό: Φίλιππος Δροσερού

12η Αγωνιστική

Κοτύλη – ΑΠΟΞ

Ελπίδα Γενισέας – Φίλιππος Δροσερού

Ατρόμητος Χρύσας – Αναγέννηση Π. Χρύσας

ΑΠΟΞ Ραιδεστός – Αετός Γοργόνας

Ρεπό: Ασπίδα Πηγαδίων

13η Αγωνιστική

Aετός Γοργόνας – Ατρόμητος Χρύσας

Ασπίδα Πηγαδίων – Ελπίδα Γενισέας

Αναγέννηση Π. Χρύσας – Κοτύλη

ΑΠΟΞ – Φίλιππος Δροσερού

Ρεπό: ΑΠΟΞ Ραιδεστός

14η Αγωνιστική

Αναγέννηση Π. Χρύσας – ΑΠΟΞ

Φίλιππος Δροσερού – Ασπίδα Πηγαδίων

Κοτύλη – Αετός Γοργόνας

Ελπίδα Γενισέας – ΑΠΟΞ Ραιδεστός

Ρεπό: Ατρόμητος Χρύσας

15η Αγωνιστική

Ατρόμητος Χρύσας – Ελπίδα Γενισέας

ΑΠΟΞ Ραιδεστός – Φίλιππος Δροσερού

Αετός Γοργόνας – Αναγέννηση Π. Χρύσας

ΑΠΟΞ – Ασπίδα Πηγαδίων

Ρεπό: Κοτύλη

16η Αγωνιστική

Φίλιππος Δροσερού – Ατρόμητος Χρύσας

Ελπίδα Γενισέας – Κοτύλη

ΑΠΟΞ – Αετός Γοργόνας

Ασπίδα Πηγαδίων – ΑΠΟΞ Ραιδεστός

Ρεπό: Αναγέννηση Π. Χρύσας

17η Αγωνιστική

ΑΠΟΞ Ραιδεστός – ΑΠΟΞ

Κοτύλη – Φίλιππος Δροσερού

Ελπίδα Γενισέας – Αναγέννηση Π. Χρύσας

Ατρόμητος Χρύσας – Ασπίδα Πηγαδίων

Ρεπό: Αετός Γοργόνας

18η Αγωνιστική

Αετός Γοργόνας – Ελπίδα Γενισέας

Ασπίδα Πηγαδίων – Κοτύλη

Φίλιππος Δροσερού – Αναγέννηση Π. Χρύσας

Ατρόμητος Χρύσας – ΑΠΟΞ Ραιδεστός

Ρεπό: ΑΠΟΞ

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1η Αγωνιστική

Δόξα Σταυρούπολης – Κεραυνός Π. Κατραμίου

Δόξα Μυρωδάτου – Απόλλων Διομήδειας

Αετός Τοξοτών – Σμίνθη

ΑΕΚ Κυψέλης – Κεσσάνη Ερασμίου

Ρεπό: Εθνικός Κιμμερίων

2η Αγωνιστική

Κεραυνός Π. Κατραμίου – Δόξα Μυρωδάτου

Εθνικός Κιμμερίων – Δόξα Σταυρούπολης

Σμίνθη – Κεσσάνη Ερασμίου

Απόλλων Διομήδειας – ΑΕΚ Κυψέλης

Ρεπό: Αετός Τοξοτών

3η Αγωνιστική

Δόξα Σταυρούπολης – Δόξα Μυρωδάτου

Αετός Τοξοτών – Εθνικός Κιμμερίων

ΑΕΚ Κυψέλης – Κεραυνός Π. Κατραμίου

Σμίνθη – Απόλλων Διομήδειας

Ρεπό: Κεσσάνη Ερασμίου

4η Αγωνιστική

Κεραυνός Π. Κατραμίου – Σμίνθη

Εθνικός Κιμμερίων – Κεσσάνη Ερασμίου

Δόξα Μυρωδάτου – ΑΕΚ Κυψέλης

Αετός Τοξοτών – Δόξα Σταυρούπολης

Ρεπό: Απόλλων Διομήδειας

5η Αγωνιστική

Δόξα Σταυρούπολης – ΑΕΚ Κυψέλης

Κεσσάνη Ερασμίου – Αετός Τοξοτών

Σμίνθη – Δόξα Μυρωδάτου

Απόλλων Διομήδειας – Εθνικός Κιμμερίων

Ρεπό: Κεραυνός Π. Κατραμίου

6η Αγωνιστική

Εθνικός Κιμμερίων – Κεραυνός Π. Κατραμίου

Αετός Τοξοτών – Απόλλων Διομήδειας

ΑΕΚ Κυψέλης – Σμίνθη

Κεσσάνη Ερασμίου – Δόξα Σταυρούπολης

Ρεπό: Δόξα Μυρωδάτου

7η Αγωνιστική

Κεραυνός Π. Κατραμίου – Αετός Τοξοτών

Δόξα Μυρωδάτου – Εθνικός Κιμμερίων

Σμίνθη – Δόξα Σταυρούπολης

Απόλλων Διομήδειας – Κεσσάνη Ερασμίου

Ρεπό: ΑΕΚ Κυψέλης

8η Αγωνιστική

Δόξα Σταυρούπολης – Απόλλων Διομήδειας

Αετός Τοξοτών – Δόξα Μυρωδάτου

ΑΕΚ Κυψέλης – Εθνικός Κιμμερίων

Κεσσάνη Ερασμίου – Κεραυνός Π. Κατραμίου

Ρεπό: Σμίνθη

9η Αγωνιστική

Εθνικός Κιμμερίων – Σμίνθη

Δόξα Μυρωδάτου – Κεσσάνη Ερασμίου

ΑΕΚ Κυψέλης – Αετός Τοξοτών

Απόλλων Διομήδειας – Κεραυνός Π. Κατραμίου

Ρεπό: Δόξα Σταυρούπολης

10η Αγωνιστική

Κεραυνός Π. Κατραμίου – Δόξα Σταυρούπολης

Απόλλων Διομήδειας – Δόξα Μυρωδάτου

Σμίνθη – Αετός Τοξοτών

Κεσσάνη Ερασμίου – ΑΕΚ Κυψέλης

Ρεπό: Εθνικός Κιμμερίων

11η Αγωνιστική

Δόξα Μυρωδάτου – Κεραυνός Π. Κατραμίου

Δόξα Σταυρούπολης – Εθνικός Κιμμερίων

Κεσσάνη Ερασμίου – Σμίνθη

ΑΕΚ Κυψέλης – Απόλλων Διομήδειας

Ρεπό: Αετός Τοξοτών

12η Αγωνιστική

Δόξα Μυρωδάτου – Δόξα Σταυρούπολης

Εθνικός Κιμμερίων – Αετός Τοξοτών

Κεραυνός Π. Κατραμίου – ΑΕΚ Κυψέλης

Απόλλων Διομήδειας – Σμίνθη

Ρεπό: Κεσσάνη Ερασμίου

13η Αγωνιστική

Σμίνθη – Κεραυνός Π. Κατραμίου

Κεσσάνη Ερασμίου – Εθνικός Κιμμερίων

ΑΕΚ Κυψέλης – Δόξα Μυρωδάτου

Δόξα Σταυρούπολης – Αετός Τοξοτών

Ρεπό: Απόλλων Διομήδειας

14η Αγωνιστική

ΑΕΚ Κυψέλης – Δόξα Σταυρούπολης

Αετός Τοξοτών – Κεσσάνη Ερασμίου

Δόξα Μυρωδάτου – Σμίνθη

Εθνικός Κιμμερίων – Απόλλων Διομήδειας

Ρεπό: Κεραυνός Π. Κατραμίου

15η Αγωνιστική

Κεραυνός Π. Κατραμίου – Εθνικός Κιμμερίων

Απόλλων Διομήδειας – Αετός Τοξοτών

Σμίνθη – ΑΕΚ Κυψέλης

Δόξα Σταυρούπολης – Κεσσάνη Ερασμίου

Ρεπό: Δόξα Μυρωδάτου

16η Αγωνιστική

Αετός Τοξοτών – Κεραυνός Π. Κατραμίου

Εθνικός Κιμμερίων – Δόξα Μυρωδάτου

Δόξα Σταυρούπολης – Σμίνθη

Κεσσάνη Ερασμίου – Απόλλων Διομήδειας

Ρεπό: ΑΕΚ Κυψέλης

17η Αγωνιστική

Απόλλων Διομήδειας – Δόξα Σταυρούπολης

Δόξα Μυρωδάτου – Αετός Τοξοτών

Εθνικός Κιμμερίων – ΑΕΚ Κυψέλης

Κεραυνός Π. Κατραμίου – Κεσσάνη Ερασμίου

Ρεπό: Σμίνθη

18η Αγωνιστική

Σμίνθη – Εθνικός Κιμμερίων

Κεσσάνη Ερασμίου – Δόξα Μυρωδάτου

Αετός Τοξοτών – ΑΕΚ Κυψέλης

Κεραυνός Π. Κατραμίου – Απόλλων Διομήδειας

Ρεπό: Δόξα Σταυρούπολης

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here