ΕΠΣ Ξάνθης: Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας για τη σεζόν 2017-2018

 

Στο συνεδριακό χώρο του ενωσιακού γηπέδου της ΕΠΣ Ξάνθης, πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Δευτέρας η κλήρωση του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Ξάνθης το οποίο αναφορικά με την Α’ Κατηγορία θα αποτελείται από 14 ομάδες, και ο πρωταθλητής του τη νέα σεζόν θα πάρει το εισιτήριο της απευθείας ανόδου στην Γ’ Εθνική.

Στο πρωτάθλημα, μετά την αναδιάρθρωση που έγινε, θα συμμετέχουν και η υποβιβασθείσα αγωνιστικά πέρυσι ΑΕ Ξάνθης, αλλά και οι πέντε πρώτες ομάδες της Α2 Κατηγορίας, που είναι οι Παύλος Μελάς Κουτσού, ΑΟ Κεντητή, Απόλλων Ξάνθης, Ερμής Μάνδρας και Άτλας Σελίνου.

Φυσικά παραμένουν και όλες οι περσινές ομάδες της Α1 Κατηγορίας, και έτσι αναμένουμε ένα πρωτάθλημα με περισσότερες αγωνιστικές (26 στο σύνολο), αρκετά ανταγωνιστικό, με ενδιαφέρουσες μάχες τόσο αναφορικά με την κατάκτησή του όσο και για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Η πρεμιέρα προγραμματίζεται για τις 23-24 Σεπτεμβρίου.

Δείτε παρακάτω αναλυτικά το πρόγραμμα όλου του πρωταθλήματος:

 

1η Αγωνιστική

Άρης Πετεινού – Αναγέννηση Θαλασσιάς

Νέστος Κύρνου – Π. Μελάς Κουτσού

Ηρακλής Ν. Ζυγού – Εχίνος Σπορ

Απόλλων Ξάνθης – Κεντητή

Ερμής Μανδρας – Ατλας Σελίνου

Ασπίδα Ξάνθης – Αστέρας Μαγικού

Α.Ε. Ξάνθης – Α.Ο. Βιστωνίδας

2η Αγωνιστική

Νέστος Κύρνου – Άρης Πετεινού

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Ηρακλής Ν. Ζυγού

Π. Μελάς Κουτσού – Απόλλων Ξάνθης

Εχίνος Σπορ – Ερμής Μανδρας

Κεντητή – Ασπίδα Ξάνθης

Ατλας Σελίνου – Α.Ε. Ξάνθης

Αστέρας Μαγικού – Α.Ο. Βιστωνίδας

3η Αγωνιστική

Άρης Πετεινού – Ηρακλής Ν. Ζυγού

Απόλλων Ξάνθης – Νέστος Κύρνου

Ερμής Μανδρας – Αναγέννηση Θαλασσιάς

Ασπίδα Ξάνθης – Π. Μελάς Κουτσού

Α.Ε. Ξάνθης – Εχίνος Σπορ

Α.Ο. Βιστωνίδας – Κεντητή

Αστέρας Μαγικού – Ατλας Σελίνου

4η Αγωνιστική

Απόλλων Ξάνθης – Άρης Πετεινού

Ηρακλής Ν. Ζυγού – Ερμής Μανδρας

Νέστος Κύρνου – Ασπίδα Ξάνθης

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Α.Ε. Ξάνθης

Π. Μελάς Κουτσού – Α.Ο. Βιστωνίδας

Εχίνος Σπορ – Αστέρας Μαγικού

Κεντητή – Ατλας Σελίνου

5η Αγωνιστική

Άρης Πετεινού – Ερμής Μανδρας

Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Ξάνθης

Α.Ε. Ξάνθης – Ηρακλής Ν. Ζυγού

Α.Ο. Βιστωνίδας – Νέστος Κύρνου

Αστέρας Μαγικού – Αναγέννηση Θαλασσιάς

Ατλας Σελίνου – Π. Μελάς Κουτσού

Κεντητή – Εχίνος Σπορ

6η Αγωνιστική

Ασπίδα Ξάνθης – Άρης Πετεινού

Ερμής Μανδρας – Α.Ε. Ξάνθης

Απόλλων Ξάνθης – Α.Ο. Βιστωνίδας

Ηρακλής Ν. Ζυγού – Αστέρας Μαγικού

Νέστος Κύρνου – Ατλας Σελίνου

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Κεντητή

Π. Μελάς Κουτσού – Εχίνος Σπορ

7η Αγωνιστική

Άρης Πετεινού – Α.Ε. Ξάνθης

Α.Ο. Βιστωνίδας – Ασπίδα Ξάνθης

Αστέρας Μαγικού – Ερμής Μανδρας

Ατλας Σελίνου – Απόλλων Ξάνθης

Κεντητή – Ηρακλής Ν. Ζυγού

Εχίνος Σπορ – Νέστος Κύρνου

Π. Μελάς Κουτσού – Αναγέννηση Θαλασσιάς

8ηΑγωνιστική

Α.Ο. Βιστωνίδας – Άρης Πετεινού

Α.Ε. Ξάνθης – Αστέρας Μαγικού

Ασπίδα Ξάνθης – Ατλας Σελίνου

Ερμής Μανδρας – Κεντητή

Απόλλων Ξάνθης – Εχίνος Σπορ

Ηρακλής Ν. Ζυγού – Π. Μελάς Κουτσού

Νέστος Κύρνου – Αναγέννηση Θαλασσιάς

9η Αγωνιστική

Άρης Πετεινού – Αστέρας Μαγικού

Ατλας Σελίνου – Α.Ο. Βιστωνίδας

Κεντητή – Α.Ε. Ξάνθης

Εχίνος Σπορ – Ασπίδα Ξάνθης

Π. Μελάς Κουτσού – Ερμής Μανδρας

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Απόλλων Ξάνθης

Ηρακλής Ν. Ζυγού – Νέστος Κύρνου

10η Αγωνιστική

Ατλας Σελίνου – Άρης Πετεινού

Αστέρας Μαγικού – Κεντητή

Α.Ο. Βιστωνίδας – Εχίνος Σπορ

Α.Ε. Ξάνθης – Π. Μελάς Κουτσού

Ασπίδα Ξάνθης – Αναγέννηση Θαλασσιάς

Ερμής Μανδρας – Νέστος Κύρνου

Απόλλων Ξάνθης – Ηρακλής Ν. Ζυγού

11η Αγωνιστική

Άρης Πετεινού – Κεντητή

Εχίνος Σπορ – Ατλας Σελίνου

Π. Μελάς Κουτσού – Αστέρας Μαγικού

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Α.Ο. Βιστωνίδας

Νέστος Κύρνου – Α.Ε. Ξάνθης

Ηρακλής Ν. Ζυγού – Ασπίδα Ξάνθης

Ερμής Μανδρας – Απόλλων Ξάνθης

12η Αγωνιστική

Εχίνος Σπορ – Άρης Πετεινού

Κεντητή – Π. Μελάς Κουτσού

Ατλας Σελίνου – Αναγέννηση Θαλασσιάς

Αστέρας Μαγικού – Νέστος Κύρνου

Α.Ο. Βιστωνίδας – Ηρακλής Ν. Ζυγού

Α.Ε. Ξάνθης – Απόλλων Ξάνθης

Ασπίδα Ξάνθης – Ερμής Μανδρας

13η Αγωνιστική

Άρης Πετεινού – Π. Μελάς Κουτσού

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Εχίνος Σπορ

Νέστος Κύρνου – Κεντητή

Ηρακλής Ν. Ζυγού – Ατλας Σελίνου

Απόλλων Ξάνθης – Αστέρας Μαγικού

Ερμής Μανδρας – Α.Ο. Βιστωνίδας

Α.Ε. Ξάνθης – Ασπίδα Ξάνθης

 

Β’ ΓΥΡΟΣ

14η Αγωνιστική

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Άρης Πετεινού

Π. Μελάς Κουτσού – Νέστος Κύρνου

Εχινος Σπορ – Ηρακλής Νέου Ζυγού

Κεντητή – Απόλλων Ξάνθης

Άτλας Σελίνου – Ερμής Μάνδρας

Αστέρας Μαγικού – Ασπίδα Ξάνθης

ΑΟ Βιστωνίδας – ΑΕ Ξάνθης

15η Αγωνιστική

Άρης Πετεινού – Νέστος Κύρνου

Ηρακλής Νέου Ζυγού – Αναγέννηση Θαλασσιάς

Απόλλων Ξάνθης – Π. Μελάς Κουτσού

Ερμής Μάνδρας – Εχίνος Σπορ

Ασπίδα Ξάνθης – Κεντητή

ΑΕ Ξάνθης – Άτλας Σελίνου

ΑΟ Βιστωνίδας – Αστέρας Μαγικού

16η Αγωνιστική

Ηρακλής Νέου Ζυγού – Άρης Πετεινού

Νέστος Κύρνου – Απόλλων Ξανθης

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Ερμής Μάνδρας

Π. Μελάς Κουτσού – Ασπίδα Ξάνθης

Εχίνος Σπορ – ΑΕ Ξάνθης

Κεντητή – ΑΟ Βιστωνίδας

Άτλας Σελίνου – Αστέρας Μαγικού

17η Αγωνιστική

Άρης Πετεινού – Απόλλων Ξάνθης

Ερμής Μανδρας – Ηρακλής Ν. Ζυγού

Ασπίδα Ξάνθης – Νέστος Κύρνου

Α.Ε. Ξάνθης – Αναγέννηση Θαλασσιάς

Α.Ο. Βιστωνίδας – Π. Μελάς Κουτσού

Αστέρας Μαγικού – Εχίνος Σπορ

Ατλας Σελίνου – Κεντητή

18η Αγωνιστική

Ερμής Μανδρας – Άρης Πετεινού

Απόλλων Ξάνθης – Ασπίδα Ξάνθης

Ηρακλής Ν. Ζυγού – Α.Ε. Ξάνθης

Νέστος Κύρνου – Α.Ο. Βιστωνίδας

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Αστέρας Μαγικού

Π. Μελάς Κουτσού – Ατλας Σελίνου

Εχίνος Σπορ – Κεντητή

19η Αγωνιστική

Άρης Πετεινού – Ασπίδα Ξάνθης

Α.Ε. Ξάνθης – Ερμής Μανδρας

Α.Ο. Βιστωνίδας – Απόλλων Ξάνθης

Αστέρας Μαγικού – Ηρακλής Ν. Ζυγού

Άτλας Σελίνου – Νέστος Κύρνου

Κεντητή – Αναγέννηση Θαλασσιάς

Εχίνος Σπορ – Π. Μελάς Κουτσού

20η Αγωνιστική

Α.Ε. Ξάνθης – Άρης Πετεινού

Ασπίδα Ξάνθης – Α.Ο. Βιστωνίδας

Ερμής Μανδρας – Αστέρας Μαγικού

Απόλλων Ξάνθης – Ατλας Σελίνου

Ηρακλής Ν. Ζυγού – Κεντητή

Νέστος Κύρνου – Εχίνος Σπορ

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Π. Μελάς Κουτσού

21η Αγωνιστική

Άρης Πετεινού – Α.Ο. Βιστωνίδας

Αστέρας Μαγικού – Α.Ε. Ξάνθης

Ατλας Σελίνου – Ασπίδα Ξάνθης

Κεντητή – Ερμής Μανδρας

Εχίνος Σπορ – Απόλλων Ξάνθης

Π. Μελάς Κουτσού – Ηρακλής Ν. Ζυγού

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Νέστος Κύρνου

22η Αγωνιστική

Αστέρας Μαγικού – Άρης Πετεινού

Α.Ο. Βιστωνίδας – Ατλας Σελίνου

Α.Ε. Ξάνθης – Κεντητή

Ασπίδα Ξάνθης – Εχίνος Σπορ

Ερμής Μανδρας – Π. Μελάς Κουτσού

Απόλλων Ξάνθης – Αναγέννηση Θαλασσιάς

Νέστος Κύρνου – Ηρακλής Ν. Ζυγού

23η Αγωνιστική

Άρης Πετεινού – Ατλας Σελίνου

Κεντητή – Αστέρας Μαγικού

Εχίνος Σπορ – Α.Ο. Βιστωνίδας

Π. Μελάς Κουτσού – Α.Ε. Ξάνθης

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Ασπίδα Ξάνθης

Νέστος Κύρνου – Ερμής Μανδρας

Ηρακλής Ν. Ζυγού – Απόλλων Ξάνθης

24η Αγωνιστική

Κεντητή – Άρης Πετεινού

Ατλας Σελίνου – Εχίνος Σπορ

Αστέρας Μαγικού – Π. Μελάς Κουτσού

Α.Ο. Βιστωνίδας – Αναγέννηση Θαλασσιάς

Α.Ε. Ξάνθης – Νέστος Κύρνου

Ασπίδα Ξάνθης – Ηρακλής Ν. Ζυγού

Απόλλων Ξάνθης – Ερμής Μανδρας

25η Αγωνιστική

Άρης Πετεινού – Εχίνος Σπορ

Π. Μελάς Κουτσού – Κεντητή

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Ατλας Σελίνου

Νέστος Κύρνου – Αστέρας Μαγικού

Ηρακλής Ν. Ζυγού – Α.Ο. Βιστωνίδας

Απόλλων Ξάνθης – Α.Ε. Ξάνθης

Ερμής Μανδρας – Ασπίδα Ξάνθης

26η Αγωνιστική

Π. Μελάς Κουτσού – Άρης Πετεινού

Εχίνος Σπορ – Αναγέννηση Θαλασσιάς

Κεντητή – Νέστος Κύρνου

Ατλας Σελίνου – Ηρακλής Ν. Ζυγού

Αστέρας Μαγικού – Απόλλων Ξάνθης

Α.Ο. Βιστωνίδας – Ερμής Μανδρας

Ασπίδα Ξάνθης- Α.Ε. Ξάνθης

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here