Κύπελλο Ελλάδος: Με Ανατόλια στη Θεσσαλονίκη η ανδρική ομάδα της Ασπίδας, με Καλαμαριά στην Ξάνθη η γυναικεία

 

Πραγματοποιήθηκε πριν λίγο σε κεντρικό ξενοδοχείο της Αθήνας η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδος σε άντρες και γυναίκες, με τις αντίστοιχες ομάδες της Ασπίδας Ξάνθης να μαθαίνουν τους αντιπάλους τους.

Συγκεκριμένα η ανδρική ομάδα αγωνίζεται την Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου στη Θεσσαλονίκη με αντίπαλο το Ανατόλια, ενώ η γυναικεία ομάδα της Ασπίδας υποδέχεται την Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου τον Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Η ανδρική ομάδα σε περίπτωση που προκριθεί θα υποδεχθεί στην Ξάνθη την ΑΕ Λάρισας, ενώ η γυναικεία ομάδα σε περίπτωση πρόκρισης θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας το νικητή της αναμέτρησης Πανσερραϊκός – Σταυρούπολη.

Αναλυτικά όλη η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδος σε άνδρες και γυναίκες (με μαύρα γράμματα οι αγώνες των δύο ομάδων της Ασπίδας Ξάνθης σε περίπτωση πρόκρισης):

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

Α’ Φάση – 1η Αγωνιστική – Τετάρτη 13/09/2017

1ος ΟΜΙΛΟΣ

01. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ

02. ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

03. ΕΦAO ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

04. ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ

05. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

06. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ

07. ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

08. ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

09. ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ – ΟΜΑΔΑ ΧΧΧΧΧ

10. ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ. – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚ. ΜΕΣ

11. ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

12. ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ – ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ.

13. ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

14. ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ

15. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ

16. ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

Α’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Σάββατο 16/09/2017

17. ΝΙΚΗΤΗΣ A11 – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

18. ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

19. ΝΙΚΗΤΗΣ Α9 – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

20. ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

21. ΝΙΚΗΤΗΣ Α8 – ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ

22. ΝΙΚΗΤΗΣ Α6 – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

23. ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 – ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

24. ΝΙΚΗΤΗΣ Α13 – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

25. ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.

26. ΝΙΚΗΤΗΣ Α16 – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

27. ΝΙΚΗΤΗΣ Α2 – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

28. ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

29. ΝΙΚΗΤΗΣ Α5 – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

30. ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 – ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

31. ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ

32. ΝΙΚΗΤΗΣ Α10 – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Τετάρτη 20/09/2017

33. ΝΙΚΗΤΗΣ Α30 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α28

34. ΝΙΚΗΤΗΣ Α31 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α25

35. ΝΙΚΗΤΗΣ Α19 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α20

36. ΝΙΚΗΤΗΣ Α22 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α24

37. ΝΙΚΗΤΗΣ Α32 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α17

38. ΝΙΚΗΤΗΣ Α27 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α29

39. ΝΙΚΗΤΗΣ Α23 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α18

40. ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α26

B’ Φάση – 1η Αγωνιστική – Σάββατο 23/09/2017

41. ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 – ΤΡΙΚΑΛΑ BC

42. ΚΟΡΟΙΒΟΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

43. ΝΙΚΗΤΗΣ Α35 – ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ

44. ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α34

45. ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΦΑΡΟΣ – ΚΥΜΗ

46. ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α37

47. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΛΑΥΡΙΟ

48. ΝΙΚΗΤΗΣ Α36 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α38

B’ Φάση  2η Αγωνιστική – Τετάρτη 27/09/2017

49. ΝΙΚΗΤΗΣ Α42 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α47

50. ΝΙΚΗΤΗΣ Α44 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α45

51. ΝΙΚΗΤΗΣ Α48 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α41

52. ΝΙΚΗΤΗΣ Α46 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α43

B’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Σάββατο 30/09/2017

53. ΝΙΚΗΤΗΣ Α52 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α49

54. ΝΙΚΗΤΗΣ Α51 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α50

Γ’ Φάση

Τετάρτη 04/10/2017

55. ΝΙΚΗΤΗΣ Α53 – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΚΑΕ

56. ΑΕΚ ΝΕΑ ΚΑΕ – ΡΕΘΥΜΝΟ ΚΑΕ

57. ΝΙΚΗΤΗΣ Α54 – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΑΕ

58. ΑΡΗΣ ΚΑΕ – ΠΑΟΚ ΚΑΕ

Δ’ Φάση

Α’ Αγώνας – Κυριακή 05/11/2017

59. –

60. –

Β’ Αγώνας – Δευτέρα 01/01 ή Τρίτη 02/01/2018

61. –

62. –

Ε’ Φάση – Τελικός – Κυριακή 17/02/2018

63. Νικητής Α59/Α61 – Νικητής Α60/Α62

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Α’ Φάση – 1ος Όμιλος

1η Αγωνιστική – Κυριακή 17/09/2017

01. ΑΟ ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ

02. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ

03. ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ – ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

04. ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

05. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

06. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

2η Αγωνιστική – Κυριακή 24/09/2017

13.ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α4

14.ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α2

3η Αγωνιστική – Κυριακή 01/10/2017

17.ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α5

18.ΝΙΚΗΤΗΣ Α13 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α6

Α’ Φάση – 2ος Όμιλος

1η Αγωνιστική – Κυριακή 17/09/2017

07.ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ – ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

08.ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

09.ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

10.ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ

11.ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ

12.ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ

2η Αγωνιστική – Κυριακή 24/09/2017

15.ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α11

16.ΝΙΚΗΤΗΣ Α10 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α8

3η Αγωνιστική – Κυριακή 01/10/2017

19.ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α16

20.ΝΙΚΗΤΗΣ Α9 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α7

Β’ Φάση / Σάββατο 7 ή Κυριακή 8/10/2017

21.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 19 – ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

22.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 17 – ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

23.ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

24.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 18 – ΑΣ ΠΑΟΚ

25.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 20 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

26.ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

27.ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ

28.ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΒΥΡΩΝΑ – ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Γ’ Φάση (Προημιτελικοί Αγώνες) / Σάββατο 22/12/2017

29.ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α25

30.ΝΙΚΗΤΗΣ Α22 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α23

31.ΝΙΚΗΤΗΣ Α26 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α24

32.ΝΙΚΗΤΗΣ Α28 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α27

Δ’ Φάση (Ημιτελικοί Αγώνες)/ Παρασκευή 23/03/2018

33. –

34. –

Μικρός Τελικός/ Κυριακή 25/03/2018

35. Ηττημένος Α31 – Ηττημένος Α31

Τελικός/ Κυριακή 25/03/2018

36. Νικητής Α31 – Νικητής Α32

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here