ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Τα ζευγάρια της πρώτης φάσης του Κυπέλλου και η πορεία ως τον τελικό

 

Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Δευτέρας στα γραφεία της ΕΚΑΣΑΜΑΘ στην Κομοτηνή η κλήρωση για το Κύπελλο Ανδρών, με την συμμετοχή των ομάδων που θα λάβουν μέρος στο πρωτάθλημα αλλά και των ορισμένων εφηβικών τμημάτων των συλλόγων που μετέχουν στις εθνικές κατηγορίες.

Οι αγώνες θα ξεκινήσουν το Σαββατοκύριακο 16 και 17 Σεπτεμβρίου και ουσιαστικά μέχρι το τελευταίο Σαββατοκύριακο του μήνα και πρώτο του Οκτωβρίου (30/9-1/10) θα ξεκαθαρίσει η τελική τετράδα του φάιναλ φορ, με τους ημιτελικούς να διεξάγονται σε ουδέτερο γήπεδο και τον τελικό στην Κομοτηνή, έδρα της Ένωσης και τόπο καταγωγής του πρώην προέδρου Τάσου Χαραλαμπίδη, στη μνήμη του οποίου είναι αφιερωμένος ο θεσμός.

Οι ομάδες με γεωγραφικά κριτήρια χωρίστηκαν σε δύο ομίλους, αυτόν της Θράκης και αυτόν της Ανατολικής Μακεδονίας, από καθέναν από τους οποίους θα προκύψουν δύο ομάδες για το φάιναλ φορ. Στον όμιλο της Θράκης εντάχθηκαν και τέσσερις ομάδες της Καβάλας. Αναλυτικά τα ζευγάρια:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΚΑΣΑΜΑΘ – B’ ΟΜΙΛΟΣ

Α’ ΦΑΣΗ (νοκ άουτ αγώνες, 16-17/9):

Αίας Κομοτηνής – Θύελλα Φερών (1)

Λεύκιππος Ξάνθης – Ηρακλής Καβάλας (2)

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αγία Βαρβάρα (3)

Φιλία Ορεστιάδας – ΑΟ Καβάλας  (4)

Έβρος Σουφλίου – Αστέρας Καβάλας  (5)

Δημοκρίτειο Κομοτηνής – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης  (6)

Β’ ΦΑΣΗ (νοκ άουτ αγώνες, 23-24/9):

Νικητής 5 – Νικητής 1  (7)

Νικητής 2  – Νικητής 3  (8)

Νικητής 6- Νικητής 4   (9)

Γ’΄ΦΑΣΗ (νοκ άουτ αγώνες, 30/9-1/10):

Νικητής 8 – Νικητής 7   (10)

Νικητής 9 προκρίνεται απευθείας στα ημιτελικά

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΚΑΣΑΜΑΘ – B’ ΟΜΙΛΟΣ

Α’ ΦΑΣΗ (νοκ άουτ αγώνες, 16-17/9):

Τιτάνες Δράμας – ΑΟ Σερρών (1)

Απόλλων Δράμας – ΚΑΟΔ (2)

Ρούπελ Σιδηροκάστρου – Προσοτσάνη (3)

Ίκαροι Σερρών Κ20 – Παγγαίο (4)

Πανσερραϊκός – Μακεδόνες Κρηνίδων (5)

Ορφέας Νέου Σκοπού Κ20 – Ηράκλεια Σερρών (6)

Β’ ΦΑΣΗ (νοκ άουτ αγώνες, 23-24/9):

Νικητής 5 – Νικητής 1 (7)

Νικητής 2 – Νικητής 3 (8)

Νικητής 6 – Νικητής 4 (9)

Γ’΄ΦΑΣΗ (νοκ άουτ αγώνες, 30/9-1/10):

Νικητής 8 – Νικητής 7 (10)

Νικητής 9 προκρίνεται άνευ αγώνα στα ημιτελικά

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here