Διομήδης Ξάνθης στους παμπαίδες και Πρωτέας Αλεξανδρούπολης στις παγκορασίδες οι πρωταθλητές Θράκης

 

Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο στην Καβάλα ο Βόρειος Όμιλος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων Παγκορασίδων, με τους αθλητές της Θράκης να κατακτούν δύο όλα κι όλα μετάλλια, ένα η Μπαχάρ Καρά Σαλή Αχμέτ του ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής στα 600 μέτρα και ένα η Ραφαηλία Τσαρδάκα του Πρωτέα Αλεξανδρούπολης στο άλμα επικοντώ.

Σε ομαδικό επίπεδο, οι ομάδες της Θράκης έμειναν μακριά από τις πρώτες θέσεις. Κορυφαία ομάδα για τους παμπαίδες από την Θράκη ήταν ο Διομήδης Ξάνθης που είχε 13 βαθμούς και κατέκτησε την 31η θέση στη Βόρεια Ελλάδα, ενώ αρκετά πιο πίσω ήταν ο Πρωτέας Αλεξανδρούπολης με 9 βαθμούς, ο Πολυνίκης Ορεστιάδας με 7 βαθμούς και ο Ρήσσος Κομοτηνής με μόλις έναν.

Στις παγκορασίδες έγινε μεγάλη θρακιώτικη μάχη με τον Πρωτέα Αλεξανδρούπολης να αναδεικνύεται πρώτη ομάδα από την Θράκη και 24η στο σύνολο με 20 βαθμούς, μόλις μισό πόντο περισσότερο από τον Ρήσσο Κομοτηνής που είχε 19,5 πόντους. Ο Πας Πρωταθλητών Κομοτηνής είχε 11, ο Διομήδης Ξάνθης 9, ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2,5 και ο Πολυνίκης Ορεστιάδας μόλις έναν.

Αναλυτικά οι βαθμολογίες όπως ανακοινώθηκαν από τον ΣΕΓΑΣ:

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’

  1. ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93                    108.0
  2. ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ                98.0
  3. ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ                      92.0
  4. – ΑΣ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ              92.0     
  5. ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                    90.0
  6. ΟΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ Ν.ΚΑΒΑΛΑΣ           71.0
  7. ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ ΓΣ                   70.0
  8. ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΠΘ           69.0
  9. ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ               63.0
  10. ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ                       46.0
  11. Π.Α.Ο.Κ.                         37.0
  12. –  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ             37.0     
  13. ΓΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ          33.0
  14. –  ΓΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ο ΖΕΥΣ              33.0     
  15. –  ΑΣ ΡΗΓΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ               33.0     
  16. ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ                       32.0
  17. ΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ                      28.0
  18. ΓΑΣ ΝΙΓΡΙΤΑΣ “ΒΙΣΑΛΤΗΣ”          27.0
  19. ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ                26.0
  20. ΜΑΣ ΑΕΤΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ              24.0
  21. –  ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ                       24.0    
  22. –  ΓΣ ΕΔΕΣΣΑΣ                       24.0   
  23. ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ             18.0
  24. –  ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 2015                 18.0   
  25. ΦΣΚΑ ΚΟΖΑΝΗΣ                     17.0
  26. –  ΑΟ ΣΚΥΔΡΑΣ “ΠΕΛΛΑ”               17.0    
  27. ΓΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ                      15.0
  28. –  ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ                  15.0    
  29. –  ΩΡΙΩΝ ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ               15.0  
  30. ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ           13.0
  31. –  ΑΠΣ ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΞΑΝΘΗΣ              13.0     
  32. ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ                       12.0
  33. –  ΑΟ ΑΡΙΩΝΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ             12.0     
  34. ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ                       11.0
  35. –  ΑΣ ΔΡΑΜΑΣ Ο ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ            11.0   
  36. –   ΠΑΛΜΟΣ ΑΣ                        11.0     
  37. ΟΜ.ΠΡΩΤ/ΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ            10.0
  38. –   ΠΑΣ ΦΛΑΜΟΥΡΙΑΣ                   10.0     
  39. ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ                       9.0
  40. –  ΟΦΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ          9.0     
  41. –  ΠΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ            9.0     
  42. –  ΣΚΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                     9.0     
  43. ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ                 8.0
  44. –  ΓΕ ΓΡΕΒΕΝΩΝ                       8.0    
  45. –  ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ                        8.0    
  46. –  ΑΟ ΟΞΥΘΕΜΙΣ                       8.0    
  47. –  ΑΣ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ                    8.0   
  48. –  ΑΣ ΑΘΛΟΣ ΑΡΤΑΣ                    8.0     
  49. –  ΑΣ ΑΡΝΗ                           8.0     
  50. ΑΣ Ν.ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ         7.0     
  51. ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ                       6.0
  52. –  ΓΣ ΒΟΛΟΥ                          6.0    
  53. –  ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ                      6.0     
  54. ΓΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ                     5.0
  55. –  ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ                        5.0     
  56. ΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                        4.0
  57. –  ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ            4.0    
  58. –  ΑΟ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ                    4.0   
  59. –  ΒΕΡΓΙΝΑ                           4.0    
  60. –  ΑΣ ΠΥΡΡΟΣ ΔΗΜΑΣ                   4.0     
  61. ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗ                        3.0
  62. –  ΑΣ ΔΟΞΑΤΟΥ ΔΡΑΜΑΣ                 3.0     
  63. ΟΚΑ ΒΙΚΕΛΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ               2.0
  64. ΑΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ                       1.0
  65. –  ΕΑΟ ΔΟΞΑ ΠΕΡΔΙΚΚΑΣ                1.0    
  66. –  ΑΟ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                      1.0   
  67. –  ΑΟ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ            1.0
  68. –  ΠΑΣ ΡΗΣΣΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ              1.0  

             ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’

  1. ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                   141.0
  2. ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93                    127.5
  3. ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΠΘ          111.0
  4. ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ                    102.0
  5. ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ                       62.0
  6. ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ                61.0
  7. ΓΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ο ΖΕΥΣ              57.0
  8. ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ             56.0
  9. ΓΣ ΕΔΕΣΣΑΣ                       52.0
  10. ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ                      46.5
  11. ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ                45.0
  12. ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ ΓΣ                   36.5
  13. ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ           35.0
  14. ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ           34.0
  15. ΑΣ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ              31.0
  16. Π.Α.Ο.Κ.                         28.5
  17. ΓΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ                    28.0
  18. ΑΟ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ                   26.0
  19. –  ΕΚΑ ΔΩΔΩΝΗ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ             26.0     
  20. ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ                       25.0
  21. –  ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 2015                 25.0     
  22. ΓΑΣ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣ        24.0
  23. ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                    22.0
  24. ΠΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ           20.0     
  25. ΠΑΣ ΡΗΣΣΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ             19.5     
  26. ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ                      19.0
  27. –  ΦΣΚΑ ΚΟΖΑΝΗΣ                     19.0     
  28. ΓΕ ΦΑΡΣΑΛΩΝ Η ΦΘΙΑ               18.0
  29. ΑΣ ΔΡΑΜΑΣ Ο ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ            17.0
  30. ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ                  17.0      
  31. ΓΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ          15.0
  32. ΑΟ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ           15.0     
  33. ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ            14.0
  34. ΑΣ ΚΡΑΤΑΙΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ            14.0     
  35. ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ 2004           13.0
  36. ΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΦΩΚΙΔΑΣ             13.0     
  37. ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ                  12.0
  38. ΑΣ ΔΟΞΑΤΟΥ ΔΡΑΜΑΣ                12.0    
  39. ΕΔΕΣΣΑΙΚΗ ΓΕ                     12.0     
  40. ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ             11.0
  41. ΠΑΣ ΠΡΩΤ/ΤΩΝ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ           11.0    
  42. ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΑΣ ΕΡΜΗΣ 1877          11.0     
  43. ΟΜ.ΠΡΩΤ/ΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ            10.0
  44. –  ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ                10.0    
  45. –  ΓΑΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ        10.0    
  46. –  ΠΑΛΜΟΣ ΑΣ                        10.0     
  47. ΓΣ ΒΟΛΟΥ                          9.0
  48. ΟΚΑ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΡΤΑΣ               9.0
  49. –   ΑΠΣ ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΞΑΝΘΗΣ               9.0     
  50. ΑΟ ΔΡΑΜΑΣ                         8.0
  51. –  ΓΑΣ “Ο ΕΝΙΠΕΥΣ” ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ         8.0    
  52. –  ΑΣΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ             8.0     
  53. ΦΣ ΛΑΜΙΑΣ                         7.0
  54. –  ΑΟ ΑΡΙΩΝΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ              7.0  
  55. –  ΑΘΛ.ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΤΛΑΣ ΒΟΛΟΥ          7.0     
  56. ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 1964                   6.0
  57. –  ΕΑΟ ΔΟΞΑ ΠΕΡΔΙΚΚΑΣ                6.0    
  58. –  ΓΕ ΓΡΕΒΕΝΩΝ                       6.0    
  59. –  ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ                        6.0      
  60. ΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ                       5.0
  61. –  ΓΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ                      5.0   
  62. –  ΑΣ ΡΗΓΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ                5.0    
  63. –  ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ                       5.0     
  64. ΠΑΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                      4.0
  65. ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ                        3.0
  66. –  ΣΑΒ ΟΡΦΕΑΣ Ν ΣΚΟΠΟΥ               3.0    
  67. –  ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ                      3.0     
  68. ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ            2.5     
  69. ΟΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ Ν.ΚΑΒΑΛΑΣ            2.0
  70. –  ΑΓΕΜΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ                   2.0    
  71. –  ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΦΙΛΙΑΤΩΝ               2.0     
  72. ΜΑΣ ΑΕΤΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ               1.0
  73. –  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ              1.0    
  74. –  ΓΣ ΔΕΣΚΑΤΗΣ                       1.0   
  75. –  ΑΣ Ν.ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ         1.0     

Материалы по теме:

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Νίκησαν τον Αστέρα Καβάλας και προκρίθηκαν στον μεγάλο τελικό οι παίδες της ΑΕ Κομοτηνής
  Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι και μια πολύ καλή εμφάνιση στο παρκέ, η ομάδα της ΑΕ Κομοτηνής επικράτησε του Αστέρα Καβάλας στον ένα ημιτελικό ...
Στο Διασυλλογικό της Δράμας το προσεχές Σάββατο η πρεμιέρα του Μπανιώτη στον ανοιχτό στίβο
  Στην Δράμα θα ταξιδέψει τις επόμενες ημέρες ο Κώστας Μπανιώτης, προκειμένου να συμμετάσχει στον 1ο όμιλο του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Ανδρών Γυναικών, που θα γίνει ...
Δύο εβδομάδες εκτός στίβων ο Μπανιώτης
Λίγο πιο σοβαρός από ότι εκτιμήθηκε αρχικά ήταν ο τραυματισμός του Κώστα Μπανιώτη στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου, που διοργανώθηκε στο Γκέτεμπορκ. Ο κομοτηναίος ...
Photos: 30 κλικ από την παρέλαση της 25ης Μαρτίου στην Κομοτηνή και τους αθλητικούς συλλόγους που συμμετείχαν
  Η Κομοτηνή γιόρτασε με την καθιερωμένη παρέλαση την 25η Μαρτίου. Σε αυτήν, όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, παρέλασαν οι πολιτιστικές οργανώσεις, η μαθητική και φοιτητική ...
Φιλική επικράτηση των Κυκλώπων Αλεξανδρούπολης επί της Ασπίδας στην Ξάνθη
  Με δέκα γκολ διαφορά νίκησαν οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης την Ασπίδα Ξάνθης, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Αμοιρίδειο το βράδυ της Πέμπτης. Συγκεκριμένα, οι Κύκλωπες ...

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here